"Будь-який фронт не вигідний": Експерт розповів, чим загрожує Україні виникнення нової балканської війни

Ситуація в частково визнаному Косові нагадує порохову діжку, яка може вибухнути, і тоді в Європі розгориться нова балканська війна. Україні не вигідний ні цей передбачуваний, ні будь-який інший фронт. Наразі "порохову діжку" в Косові намагається підпалити Росія. Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в інтерв’ю телеведучій Наталії Мосейчук, передають Патріоти України.

"Коли Єльцин зробив цю спецоперацію і захопив Приштіну – це ж фактично з подачі Росії це Косово утворилося… Європа намагається уникати гострих кутів, вони не хочуть вирішувати такі питання. А це порохова діжка. Або її треба розрядити, або хтось її підпалить і вона рвоне. Ось зараз Росія намагається її підпалити. І якщо вони (Європа – ред.) будуть далі зволікати і тягнути кота за хвіст, то можуть дійсно отримати якийсь такий вибух", – сказав військовий експерт.

Він також зауважив, що більшість жителів Косово – албанці, які є мусульманами, тож Албанія одразу би вступила у війну, якщо така б розгорілася. "А хто підтримає Сербію – тут треба подивитися. Але в будь-якому випадку, в підчерев’ї Європи може розгорітися нова балканська війна", – наголосив Жданов.

Щодо ризиків у цьому контексті для України, то він пояснив, що їй не вигідна не лише війна в Косово, а й будь-яка інша. "Нам будь-який фронт не вигідний: ні в Косово, ні на Тайвані, ніде. Щоб Сполучені Штати не відволікалися", – пояснив експерт. Водночас, на його думку, ймовірна війна в Косово не стане великим навантаженням для НАТО.

"Щодо НАТО, то для них це буде перший фронт. НАТО ж дистанціюється від нашого конфлікту, воно не буре участі. Я думаю, що для НАТО це не буде таким великим навантаженням. І там вже вони повинні рухатися набагато швидше, ніж в Україні", – розповів Жданов.

В Україні ліквідували окупанта із Мурманська, який "пропагував" тверезий спосіб життя, але сам любив випити

вівторок, 9 серпень 2022, 14:27

На війні в Україні знайшов свою смерть ще один контрактник російської армії - Євген Бердников. На батьківщині окупант був активістом, який нібито пропагував тверезий спосіб життя, хоч сам любив випити. Про це повідомив у Facebook засновник міжнародної ...

Наступ росіян на півдні України тактично вигідний для ЗСУ: Ізраїльський офіцер вказав на нюанси

вівторок, 9 серпень 2022, 14:25

Ізраїльський військовий Віктор Верцнер назвав фактор, який спричинить знищення рашистів на Херсонщині. Його цитує "Еспресо", передають Патріоти України. "Зараз ситуація на фронтах виглядає більше, як боротьба за ініціативу. На мою думку, на цьому етапі...