"Будь-який фронт не вигідний": Експерт розповів, чим загрожує Україні виникнення нової балканської війни

Ситуація в частково визнаному Косові нагадує порохову діжку, яка може вибухнути, і тоді в Європі розгориться нова балканська війна. Україні не вигідний ні цей передбачуваний, ні будь-який інший фронт. Наразі "порохову діжку" в Косові намагається підпалити Росія. Про це військовий експерт Олег Жданов розповів в інтерв’ю телеведучій Наталії Мосейчук, передають Патріоти України.

"Коли Єльцин зробив цю спецоперацію і захопив Приштіну – це ж фактично з подачі Росії це Косово утворилося… Європа намагається уникати гострих кутів, вони не хочуть вирішувати такі питання. А це порохова діжка. Або її треба розрядити, або хтось її підпалить і вона рвоне. Ось зараз Росія намагається її підпалити. І якщо вони (Європа – ред.) будуть далі зволікати і тягнути кота за хвіст, то можуть дійсно отримати якийсь такий вибух", – сказав військовий експерт.

Він також зауважив, що більшість жителів Косово – албанці, які є мусульманами, тож Албанія одразу би вступила у війну, якщо така б розгорілася. "А хто підтримає Сербію – тут треба подивитися. Але в будь-якому випадку, в підчерев’ї Європи може розгорітися нова балканська війна", – наголосив Жданов.

Щодо ризиків у цьому контексті для України, то він пояснив, що їй не вигідна не лише війна в Косово, а й будь-яка інша. "Нам будь-який фронт не вигідний: ні в Косово, ні на Тайвані, ніде. Щоб Сполучені Штати не відволікалися", – пояснив експерт. Водночас, на його думку, ймовірна війна в Косово не стане великим навантаженням для НАТО.

"Щодо НАТО, то для них це буде перший фронт. НАТО ж дистанціюється від нашого конфлікту, воно не буре участі. Я думаю, що для НАТО це не буде таким великим навантаженням. І там вже вони повинні рухатися набагато швидше, ніж в Україні", – розповів Жданов.

Винна... Великобританія?: В ЄС назвали несподівану версію, чому Путін зважився на вторгнення в Україну

вівторок, 31 січень 2023, 19:40

Росія, можливо, не вторгалася в Україну, якби не вихід Великої Британії зі складу Євросоюзу. Таку несподівану думку висловив бельгійський депутат Європарламенту Гі Вергофстадт. За його словами, "об'єднана Європа, безумовно, у питаннях оборони, мала б в...

Немиті росіяни: Серед окупантів у Донецьку ширяться особливо небезпечні інфекції

вівторок, 31 січень 2023, 19:29

У тимчасово окупованому Донецьку серед російських загарбників значно зросла кількість захворювань на особливо небезпечні інфекції. Ситуація може бути пов'язана з порушенням санітарних норм, повідомляють Патріоти України. "У Донецьку серед військовослу...