Буде чим бити ворога: США відновлюють постачання Україні модернізованих високоточних бомб GLSDB

Сполучені Штати готові відновити постачання в Україну високоточних планерних бомб GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb), модернізованих для протидії російським засобам радіоелектронної боротьби, передають Патріоти України з посиланням на Reuters.

Джерела видання повідомляють, що повернення GLSDB на поле бою може відбутися вже найближчими днями, оскільки їхні запаси вже перебувають в Європі. Востаннє українські військові застосовували її кілька місяців тому.

Попередні GLSDB, які Україна отримала раніше, виявилися вразливими до російських систем радіоелектронної боротьби, що не дозволило їм ефективно вражати цілі. У зв’язку з цим протягом останніх тижнів відбулося 19 випробувальних запусків модернізованих версій, покликаних підвищити їхню стійкість до засобів глушіння.

GLSDB – це високоточні керовані боєприпаси з радіусом дії 100 миль (161 км), які поєднують у собі авіаційну бомбу GBU-39 та ракетний двигун M26. Вони дозволяють Україні завдавати ударів по російських логістичних центрах і складах боєприпасів за межами лінії фронту.

Ці боєприпаси закуповувалися за часів адміністрації колишнього президента США Джо Байдена в межах Ініціативи з надання безпекової допомоги Україні (Security Assistance Initiative).

На концерті Кобзона тримається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 25 червня

четвер, 25 червень 2026, 7:17

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 25.06.26 орієнтовно склали:

У полку “Скеля” за пів року зафіксували 26 небойових смертей новобранців - гучне розслідування

четвер, 25 червень 2026, 7:00

За даними журналістського розслідування, у полку “Скеля” за останні пів року зафіксовано щонайменше 26 випадків небойових смертей серед новобранців, передають Патріоти України з посиланням на "Бабель". Йдеться переважно про випадки, які офіційно поясню...