Буде чим бити ворога: В Україну прибули перші чотири САУ Zuzana 2 зі Словаччини

Словаччина передала Україні перші чотири самохідні артилерійські установки Zuzana 2. Про це повідомив в Twitter міністр оборони Словаччини Ярослав Надь, передають Патріоти України.

За його словами, САУ вже перебувають в розпорядженні українських військових. "Вони готові до використання і захисту від російських агресорів", - наголосив Надь.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив прибуття САУ. "САУ "Zuzana 2" доїхали до України. 155-мм калібр для очистки території України від нечисті з триколором", - написав він.

Що відомо про Zuzana 2

САУ Zuzana 2 є модернізацією попередньої версії Zuzana калібру 155 мм. В 2018 році армія Словаччини закупила 25 артустановок. Їх передали в армію в 2021 році для заміни попереднього покоління.

Артустановка завдяки стволу довжиною 52 калібру здатна вести стрільбу на максимальну дистанцію до 41 км. Вежа САУ здатна розвертатися на всі 360 градусів. Для її обслуговування необхідно три людини, в той час як в минулій модифікації - чотири.

Крім цього, гаубиця володіє автоматом заряджання, що дозволяє вести вогонь в режимі MRSI - кілька ракет потраплять по одній цілі одночасно.

Підозрюють генерала: У Росії шукають 1,5 млн комплектів зниклої військової форми

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:33

На складах пунктів прийому особового складу Збройних сил РФ кудись зникли 1,5 млн комплектів військової форми. Про це повідомив депутат Держдуми від Забайкалля Андрій Гурулєв, передають Патріоти України. "У нас сьогодні проблеми то з формою, то ще з чи...

У ЗСУ офіційно підтвердили звільнення села Торське Донецької області

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:29

Спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий підтвердив визволення села Торське Донецької області, передають Патріоти України. "Наші військові взяли село Торське, розташоване на шляху до Кремінної, вражають вогнем артилерії підрозділи супротивника,...