Розумні дрони можуть дати Росії велику технологічну перевагу на полі бою перед Заходом, передають Патріоти України.
Як пише Kyiv Post, Україна веде запеклі перегони за те, щоб першою масово застосувати проти Росії смертоносні, високотехнологічні безпілотні літальні апарати (БПЛА). Якщо Київ програє цю вирішальну гонку, експерти побоюються, що це неминуче призведе до значних поразок на полі бою і високих рівнів втрат для України.
Зазначається, що розумні дрони (які використовують штучний інтелект) також можуть дати Росії велику технологічну перевагу на полі бою перед Заходом, яку Путін потенційно може використати для нападу на країни Балтії або інших сусідів. При цьому попри реальну небезпеку, експерти кажуть, що Захід рухається повільними темпами, щоб допомогти Україні та наростити свої власні можливості безпілотників.
"Це буде катастрофа, коли ворог почне масово виробляти дрони... Військова техніка на фронті стане безпорадною. У нас немає коштів, щоб швидко це розвивати. Це велика проблема. Україні потрібна допомога", - зазначив співзасновник української некомерційної компанії з виробництва дронів Wild Hornets говорить Дмитро Проданюк.
Вказується, що загроза існує не тільки для України. "Сухопутні сили НАТО не володіють ні можливостями, ні досвідом для дій на полі бою, насиченому дронами... У наземній війні з НАТО російські безпілотники будуть переважаючими та завдадуть великої шкоди", - заявив один західний військовий аналітик.
На думку Проданюка, ймовірно, розумні дрони з'являться в масовому порядку через 6-12 місяців. В Україні оголошували, що збираються виробити один мільйон FPV-дронів у 2024 році (хоча остаточна цифра може бути ще вищою - можливо, два або три мільйони). Водночас зазначається, що більша частина українських розробок розумних дронів значною мірою спирається на краудфандинг. І від союзників України досі не було жодної суттєвої допомоги: Захід надав Україні кілька дронів, але лише в мізерних кількостях, багато з яких мають обмежену ефективність.
"Частково проблема, мабуть, полягає в тому, що західні країни самі відстають на покоління або два в адаптації своїх збройних сил і виробництва озброєнь до нової ери війни, орієнтованої на дрони, - пише Kyiv Post. - Практично у жодного члена НАТО немає власного парку повітряних, наземних або морських дронів чи значних потужностей з виробництва дронів. Ніхто ще не пішов за прикладом України й не створив у її збройних силах окремий підрозділ дронів з метою підготовки тисяч пілотів дронів і формування підрозділів дронів майже в кожній бригаді".
За даними аналітика Ендрю Перпетуа, українські FPV та інші повітряні дрони несуть відповідальність за від 80 до 90% виявлених втрат російської техніки щодня.
Військові аналітики стверджують, що наразі Україна лідирує над силами Путіна за кількістю успішних ударів безпілотників, але Росія прагне надолужити згаяне, а Захід повільно реагує.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...