Буде масований удар? Росія могла накопичити понад 300 ракет "Калібр", - експерт

З 25 вересня 2023 року до 25 березня 2024-го Росія могла накопичити понад 300 одиниць крилатих ракет "Калібр" тільки за рахунок виробничих потужностей, повідомив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передають Патріоти України.

За його словами, саме 25 вересня минулого року було завдано останнього ракетного удару "Калібрами" по Одеській області в кількості 12 ракет, з яких 11 - збили: "Після цього, дуже... дуже рідко наносилися удари в мінімальній компоненті 3-4 ракети".

Коваленко додав, що в середньому ВПК Росії здатний видавати 1-1,5 ракети "Калібр" на добу в повній, боєздатній збірці.

"З урахуванням застосування Х-101/555, морських КРМБ "Калібр" у резерві більше, ніж крилатих авіаційних", - зазначив експерт. При цьому він назвав причини, через які РФ не застосовувала "Калібри" останнім часом:

"По-перше, після втечі Чорноморської флотилії в Новоросійськ із Севастополя на новому місці базування досі не облаштовано інфраструктуру для обслуговування і зберігання КРМБ "Калібр". Наразі триває активне вивезення КРМБ "Калібр" із 3413 ракетно-технічної бази, що у Сухарній Балці, на материк, до 1061-го арсеналу комплексного зберігання ракет, боєприпасів і вибухових речовин у Натухаївську, Краснодарського краю... По-друге, відзначається зношеність пускових на носіях КРМБ "Калібр".

Коваленко вважає, що до практики ударів "Калібрами" росіяни через якийсь час повернуться, особливо з урахуванням зменшення накопиченого запасу Х-101/555 і прискореного облаштування інфраструктури в районі Новоросійська.

Ворог намагався штурмувати, але щось пішло не так: Прикордонники взяли в полон трьох окупантів на Донеччині (відео)

субота, 13 квітень 2024, 17:44

Прикордонники Волинського загону взяли в полон трьох окупантів під час ворожого штурму наших позицій в районі Новомихайлівки. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передають Патріоти України. Відомо, що до бійців Волинського загону заг...

Часів Яр може повторити долю Авдіївки: Експерт дав невтішний прогноз і вказав на головні проблеми

субота, 13 квітень 2024, 17:30

Місто Часів Яр на Донеччині може повторити долю Авдіївки, яку росіяни захопили у лютому 2024 року, якщо у нас не буде достатньо сил для його захисту. Про це ТСН.ua розповів Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та заступни...