У РФ очікують, що зупинка їхніх заводів через останні санкції США не сильно вплине на світові ринки, натомість значно скоротить виручку РФ, передають Патріоти України з посиланням на російський "Комерсантъ".
Санкції вдарять по нафтомову та газовому сектору РФ. До санкційного списку внесено кілька десятків структур "Газпром нефти" і "Сургутнефтегаза". На "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз" в останні місяці припадало до 20% російського експорту нафти. "Сургутнефтегаз" щомісяця відвантажував близько 1,9-2,2 млн тонн, "Газпром нефть" - 1,6-1,8 млн тонн.
Санкції наклали на Московський НПЗ і найбільший у Росії Омський НПЗ. Також "Газпром нефть шельф", що володіє "Приразломним родовищем", єдиним введеним у дію на арктичному шельфі РФ. Також у списку санкцій перераховано один із найбільших у РФ Киришський НПЗ "Сургутнефтегаза", Сургутнефтегазбанк та інші структури нафтокомпанії.
У Росії вважають, що виникнуть проблеми зі зростанням дисконтів на нафту і нафтопродукти, збільшенням ставок фрахту через дефіцит «чистих» танкерів, а також із проведенням оплати.
"Сьогоднішній пакет санкцій - результат зусиль уряду США, спрямованих, з одного боку, на кількісне розширення санкцій проти основних компаній-експортерів, а з іншого - таких, що завдають, можливо, навіть більш чутливого удару по вибудуваній фінансово-юридичній та логістичній інфраструктурі",- зазначає партнер колегії адвокатів Delcredere Андрій Рябінін.
Чкерез санкції усі операції з "Газпром нефтью" і "Сургутнефтегазом" мають бути згорнуті до 27 лютого. Нещодавно США також вперше включили до санкційного списку два діючих російських СПГ-заводи "Криогаз-Высоцк" на 660 тис. тонн на рік компанії "Новатек" і Газпромбанку та завод "Портовая СПГ" "Газпрому" на 1,5 млн тонн на рік.
Російський "Комерсантъ" порівнює цю ситуацію із заводом "Арктик СПГ-2", що здебільшого належить "Новатек". Санкції повністю зупинили його роботу. Як повідомляє "Комерсантъ", цитуючи оцінки незалежного експерта Олександра Собка, сукупний річний виторг "Криогаз-Высоцка" і «Портовая СПГ" від продажу СПГ може сягати 1,3 млрд дол за 2,2 млн тонн СПГ, які експортують майданчики".
Експерт зазначає, що такі обсяги є значними для світового ринку, але у довгостроковій перспективі їх зупинка не призведе до кризи через наявність альтернативних великих потужностей у світі: великий завод Plaquemines LNG у США на 14 млн тонн та LNG Canada.
Колишній прем'єр Британії вважається одним з найрозумніших та далекоглядніших діячів сучасності. Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон публічно вилаяв російського диктатора Володимира Путіна за його імперіалістичні амбіції щодо Україн...
Нафтобаза в російському Енгельсі, атакована Україною, горить вже четверту добу. Про це в суботу, 11 січня, повідомив губернатор Саратовської області Роман Бусаргін у Telegram, передають Патріоти України. . Російський чиновник запевняє, що горить "пром...