Буде удар! Військова економіка Путіна не зможе ухилитися від наслідків торгової війни Трампа, - WSJ

Зниження цін на нафту завдасть удару по зростанню економіки країни-агресорки РФ, яке вже сповільнюється, і скоротить військовий бюджет Москви. Про це пише The Wall Street Journal, аналізуючи, як торгова війна президента США Дональда Трампа позначиться на Росії, проти якої тарифи не були введені. Як наголошується в публікації, Москва, як і раніше, вразлива перед тарифами президента США з однієї причини — нафта, передають Патріоти України.

У WSJ зазначили, що ця галузь є і двигуном економіки РФ, і її ключовою вразливістю, оскільки нафта і газ становлять близько третини доходів держбюджету. Світові ціни на нафту різко знизилися цього місяця і залишаються нестабільними. Російська марка експортної нафтової суміші Urals тримається нижче $55 за барель, а це, як зазначають у WSJ, набагато нижче за цільовий рівень у нинішньому бюджеті — близько $70. Аналітики передрікають, що, якщо ціни не піднімуться, «на російську економіку чекає жорстка посадка», а дефіцит бюджету збільшиться майже вдвічі.

Російська економіка сповільнилася ще до обвалу цін на нафту, а Кремль веде переговори зі США про припинення вогню в Україні, зазначили у WSJ, додаючи, що Москва навмисно затягує переговорний процес. Хоча поточні ціни на нафту навряд чи змусять російського диктатора Росії Володимира Путіна відмовитися від війни, «більш глибоке падіння може змінити його розрахунки», вважають автори публікації.

Тим часом аналітики зазначають, що Кремль опиниться перед болючим вибором через нафтовий тиск. Так, у коментарі виданню позаштатна старша наукова співробітниця вашингтонського Інституту міжнародної економіки Петерсона Еліна Рибакова назвала ситуацію, в якій може опинитися російська влада, «гармати проти масла».

Зі свого боку аналітики J.P. Morgan цього тижня заявили, що «цунамі, спричинене торговельною політикою США, навряд чи залишить Росію неушкодженою». Водночас аналітики попереджають, що для того, щоб Москва змінила свої військові плани, ціни на нафту мають залишатися низькими протягом тривалого часу.

Зрозуміло, констатують у WSJ, що Москва вже переживала і більш серйозні падіння цін на нафту, крім того, влада може скорочувати невійськові видатки, однак після повномасштабного вторгнення в Україну Кремль намагається захистити населення РФ від наслідків конфлікту.

Економічний спад загрожує похитнути фундамент військового суспільного договору Росії, і чиновники РФ знають, наскільки високі ставки, акцентували у WSJ.

"Сьогодні ввечері...": Міністр фінансів США анонсував найбільший удар по Ірану і можливе скасування санкцій проти російської нафти через наслідки війни в Перській затоці (відео)

субота, 7 березень 2026, 7:00

Міністр фінансів США Скотт Бессент у п’ятницю, 6 березня, в ефірі FoxNews анонсував найбільший удар по Ірану і можливе скасування санкцій проти російської нафти, передають Патріоти України. "Сьогодні ввечері відбудеться наша найбільша бомбардувальна к...

На концерт Кобзона повертається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 7 березня

субота, 7 березень 2026, 6:52

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 07.03.26 орієнтовно склали: