Росія відкинула ідею Дональда Трампа про те, щоб Запорізька атомна електростанція перейшла в американську власність чи США долучилися до її експлуатації. Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни, передають Патріоти України.
Аналітики ISW звертають увагу на те, що російські чиновники фактично прямо відкинули нещодавнє припущення президента США Дональда Трампа про те, що США могли б долучитися до експлуатації окупованої Росією Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). 19 березня під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським Трамп заявив, що Сполучені Штати зацікавлені в тому, щоб взяти під контроль ЗАЕС, яку зараз окупують російські війська — вочевидь, маючи на увазі, що Росія повинна буде поступитися цією територією в Запорізькій області, перш ніж США зможуть отримати контроль над ЗАЕС.
Однак 26 березня Міністерство закордонних справ Росії (МЗС) заявило, що передача території ЗАЕС або контролю над нею Україні чи будь-якій іншій країні є «неможливою» і що можливість спільної експлуатації Росією ЗАЕС з будь-якою країною є «неприйнятною». У МЗС Росії додали, що було б «абсурдом» дозволяти будь-якій міжнародній організації допомагати в експлуатації ЗАЕС. Російське МЗС також намагалося виправдати незаконну окупацію станції Росією, стверджуючи, що указом Володимира Путіна від жовтня 2022 року ЗАЕС нібито «передали» під юрисдикцію Росії. 26 березня віцепрем'єр-міністр Росії Олександр Новак також заявив, що Росія не розглядає спільну із США експлуатацію ЗАЕС.
В ISW нагадують, що Кремль регулярно неправдиво подає РФ як нібито єдиного безпечного оператора ЗАЕС — попри те, що саме війська РФ поставили станцію загрозу, окупувавши її територію в березні 2022 року. Зокрема, Росія зберігала військову техніку біля реакторів ЗАЕС і в машинних залах, а також використовувала територію ЗАЕС для запуску ударних безпілотників. Кремль також регулярно звинувачує Україну в нібито створенні загроз для ЗАЕС і може спробувати посилити ці наративи, щоб підірвати поточні американсько-українські переговори, прогнозують в ISW.
Агенти російської розвідки використали православну церкву в курортному місті Карлові Вари на заході Чехії для проведення таємних зустрічей. Про це заявили у Службі безпеки та інформації Чехії, повідомляє Postimees 20 квітня, передають Патріоти України....
Участь у конклаві — зібранні кардиналів для обрання нового глави Католицької церкви — візьме один українець. Це 45-річний уродженець Тернополя, єпископ УГКЦ Микола Бичок, який наразі опікується українською діаспорою в Австралії. Саме його в числі 21 ін...