КНДР, ймовірно, могла скопіювати ракету Hwasong-19 з російського ракетного комплексу "Ярс". Не виключено, що Пхеньян лише трохи його допрацював, передають Патріоти Україн з посиланням на Defense Express.
При першому ж погляді на Hwasong-19, як пише видання, "не залишається жодних альтернативних відповідей на питання де саме КНДР взяла цю ракету".
"Бо мова йде про російський "Ярс", або у повністю скопійованому, або частково допрацьовану у бік масштабування заради більших параметрів щодо дальності та корисної ваги", - зазначається в статті.
Так, зокрема, згідно з фото, яке було знято, ймовірно, з головного блоку виведення, можна оцінити сварні шви та припустити, що КНДР отримала від РФ технології для створення бойових блоків із роздільними бойовими частинами з індивідуальним наведенням.
"Hwasong-19 запускається із платформи, яка має 11 осей, а у попередній Hwasong-18 їх було 9. Це може вказувати на те, що Hwasong-19 є збільшеною версією Hwasong-18, розмір та вага якої потребували додавання ще декількох мостів", - зазначають аналітики.
Своєю чергою, як зазначає Defense Express, ракета Hwasong-18 здійснила три успішні польоти у 2023 році.
"Те, що вона створена на російських готових технологіях - взагалі не викликає сумнівів", - резюмують в статті.
"Ярс" - російський стратегічний ракетний комплекс із твердопаливною міжконтинентальною балістичною ракетою мобільного і шахтного базування з поділяється головною частиною.
Розроблений Московським інститутом теплотехніки, є модифікацією ракетного комплексу "Тополь-М". Ракетний дивізіон мобільного варіанту включає три автономні пускові установки комплексу і мобільний командний пункт на багатовісному шасі підвищеної прохідності.
Для "Ярса" не потрібна спеціальна інженерна підготовка місцевості. Комплекс може заходити в лісову місцевість і маскуватися під кронами дерев, якщо ширина і довжина пускової установки дозволяють пройти між деревами, і може бути розгорнуто в бойове положення за лічені хвилини.
Комплекс "Ярс" має систему перерахунку польотних завдань, що дозволяє вести стрілянину ракетою мобільного комплексу з будь-якої точки маршруту патрулювання і не прив'язуватися до заздалегідь призначених позицій пуску.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...