Олександр, 24-річний оператор ЗРК HAWK, під час свого першого бойового чергування знищив одразу шість ворожих безпілотників типу Shahed. А сьогодні на рахунку військового вже два десятки "Шахедів" і чотири ракети, передають Патріоти України.
Як розповіли у Повітряних силах, юнак підписав контракт із підрозділом зенітних ракетних військ за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення. Після навчання в Іспанії він потрапив за "штурвал" американського зенітного ракетного комплексу HAWK.
Олександр вважає "Шахеди" непростою ціллю для ППО. Проте українські захисники все одно справляються – і як приклад військовий розповів про свій перший бій із безпілотниками ворога.
"Адреналін зашкалював! Ми відбивали повітряну атаку майже всю ніч. Протиповітряний бій тривав понад шість годин. Але ми готові бити ворога цілодобово, без відпочинку. Головне – захистити українців, захистити Україну. Було трішки не по собі, коли три ракети Х-59, постійно змінюючи висоту, летіли просто на нас. Але всі цілі захопили й одну за одною позбивали", – розповів військовий.
За його словами, HAWK (на фото нижче) через певні технічні особливості не надто призначений для дронів. Саме так Олександру казали його західні інструктори. Проте виявилось, що "шахеди" не настільки складна, як "дратівлива" ціль.
"Мова не про складність цілі – втомлює очікування бою. Адже летять ці дрони досить повільно. "Працювати" ж із ракетами значно простіше, навіть коли вони прицільно летять на тебе", – пояснив Олександр.
Він вважає, що секрет не у зброї, а у синхронній та злагодженій роботі підрозділу. І, звісно, "отримати кайф від розуміння, що завдяки тобі ракета чи дрон не долетіли до цілі".
Сестра Олександра теж служить у ЗСУ, у танковому підрозділі (зараз на Запорізькому напрямку), а її чоловік – піхотинець (на Дніпропетровщині).
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...