
«Бури, дитинко, бури!» (Drill, Baby, Drill!) – такий девіз енергетичної політики США за Дональда Трампа. Новий президент має намір значно розширити видобуток нафти та газу. Це спричинить наслідки для довкілля та клімату, а також для світової економіки, пише Bild, передають Патріоти України.
З одного боку, розширення видобутку має зменшити ціни на енергоносії. З іншого боку, як пояснив економіст Тіло Шефер, це може призвести до «посилення залежності» від нафти та газу в США: «Ми одного разу вже болісно відчули, які ризики несе сильна залежність від імпорту газу. Ми не повинні повторювати ту саму помилку, щоб не стати іграшкою в руках адміністрації Трампа».
Незважаючи на те, що ціни на енергоносії на світовому ринку знижуються, у Європі вони не будуть такими низькими, як у США. Нове опитування Інституту німецької економіки в Кельні (опитана 2051 компанія) показало: майже третина з опитаних фірм очікує зниження конкурентоспроможності та збитків через більш високі витрати порівняно зі США.
На думку економіста професора Йєнса Зюдекума з університету Дюссельдорфа, це показує «наскільки драматична ситуація в Європі».
«Завдяки зниженню податків, меншій бюрократії та регулюванню, а також можливому подальшому падінню цін на енергоносії, США ставатимуть все більш привабливим місцем для інвестицій. Тренд на перенесення виробничих потужностей у США, ймовірно, посилиться, а поступовий відтік нашої промисловості стане ще драматичнішим», – попереджає професор Зюдекум.
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...