Був особливий торг: Росія і Захід майже погодили обмін Навального і Гершковича, переговори вів олігарх Абрамович, - Reuters

Посійський опозиціонер Олексій Навальний та його дружина Юлія знали про підготовку до обміну та погодилися на це. Ідею обміну російському диктатору Володимиру Путіну запропонував бізнесмен Роман Абрамович, повідомило агентство Reuters із посиланням на джерела, що знайомі з ходом переговорів, передають Патріоти України.

Як зазначило джерело журналістів у РФ, план передбачав лише обмін американського журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого в Росії утримують під вартою за звинуваченнями в «шпигунстві».

«Єдиний, на кого Путін був готовий його [Гершковича] обміняти, — це Красіков [офіцер-спецпризначенець ФСБ, засуджений до довічного ув’язнення в Німеччині за політичне вбивство]. Але німці були категорично проти, тому що це проблема США. Коли в межах цього плану з’явився Навальний, німці нарешті погодилися», — повідомило джерело.

Також джерело сказало агентству, що «все було остаточно підтверджено» під час візиту німецького канцлера Олафа Шольца в США 9 лютого.

«Деталі того, коли й де все це станеться, вже обговорювалися», — додав співрозмовник агентства.

Інше джерело у РФ повідомило журналістам, що Росія та Захід у загальних рисах домовились провести обмін за участю Навального і Гершковича, але «точні деталі такої угоди не були визначені».

Два джерела Reuters припустили, що шанси журналіста Гершковича на обмін після смерті Навального мінімальні. Видання Politico з посиланням на двох західних чиновників раніше повідомило, що переговори про обмін ув’язненими між США, Німеччиною та Росією велися, але жодної угоди «Кремлю не було запропоновано». Один з чиновників заявив, що «жодної офіційної пропозиції [РФ] не було зроблено, але дискусії щодо цього велися».

Інший західний чиновник також підтвердив виданню, що переговори були, але додав, що «Путіну не надходило навіть неофіційної пропозиції».

Російський олігарх Роман Абрамович на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну був посередником у переговорах із країною-агресором. Президент Володимир Зеленський підтверджував, що Абрамович входив у склад російської переговорної групи та приїжджав у Київ. Україна у жовтні 2022 року запровадила санкції проти 256 російських бізнесменів та їхніх родичів, у тому числі Романа Абрамовича. Він єдиний, на кого санкції накладаються з умовою — вони почнуть діяти «після завершення процедури обміну полоненими і тілами загиблих» між Україною та Росією.

У березні 2022 року розслідувачі Bellingcat і газета The Wall Street Journal повідомили, що три члени делегації, які брали участь у переговорах між Україною та Росією, відчували симптоми отруєння хімічною зброєю. Одним із них називали Романа Абрамовича.

26 лютого соратниця Навального Марія Пєвчих повідомила, що його мали обміняти на офіцера-спецпризначенця ФСБ Вадима Красікова. За її словами, підтвердження про те, що обмін відбудеться найближчими днями, надійшло за день до смерті Навального — 15 лютого. Вона стверджує, що диктатор Володимир Путін убив опозиціонера, оскільки побачив готовність повернути Росії Красікова і водночас не хотів, щоб Навальний був на волі.

16 лютого 2024 року російська влада повідомила про смерть 47-річного опозиціонера Олексія Навального на території колонії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі на Крайній Півночі РФ.

Наступного дня оточення Навального підтвердило його смерть. 22 лютого мати опозиціонера підтвердила, що бачила тіло сина. Як заявили у команді Навального, у медичному висновку про смерть, який показали Людмилі Навальній, вказано, що причина смерті є природною.

Останні три роки політик провів в ув’язненні. Його затримали у січні 2021 року — відразу після його повернення у Росію з Німеччини, де він лікувався після отруєння Новачком восени 2020 року. Згідно з результатами розслідування The Insider, Bellingcat і CNN за участю Der Spiegel, ключову роль в отруєнні Навального відігравав спеціальний підрозділ Інституту криміналістики ФСБ.

У лютому 2021 року російський суд засудив Навального до 3,5 року ув’язнення за «справою Ів Роше». У березні 2022 року Навального засудили ще до дев’яти років колонії у справі про шахрайство і неповагу до суду. А у серпні Навального засудили до 19 років колонії особливого режиму за шістьма статтями про «екстремізм».

У грудні 2023 року Навального етапували в колонію в селищі Харп у Ямало-Ненецькому автономному окрузі, за Полярним колом. Вона вважається колонією «для особливо небезпечних рецидивістів» і відрізняється надзвичайно жорсткими умовами утримання.


Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...