"Був перший шок": Експосол Мельник пригадав, як переконував німецьких політиків допомагати Києву

Експосол України в Німеччині Андрій Мельник відчув шок і почуття провини в перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Дипломат пригадав, як увечері 24 лютого 2022 року він попрямував до міністра фінансів ФРН Крістіана Лінднера з проханням негайно направити Києву протитанкову зброю та ПЗРК. Про це Мельник розповів в інтерв'ю німецькому журналісту Паулю Ронцгаймеру, передають Патріоти України.

"Був перший шок. Сам напад 24 лютого призвів до повороту в головах. Звісно, тоді було й почуття провини, яке я міг відчувати не в усіх, але в багатьох. Адже ми задовго до того попереджали та просили про військову допомогу. <...> Для мене вже в жовтні було зрозуміло, що війна може початися в будь-який день", — заявив Мельник.

За словами дипломата, Лінднер висловив сумнів, що Київ зможе вистояти. А тому у відповідь на прохання Мельника про постачання протитанкової зброї, яка допомогла б зупинити колони вантажівок і бронетехніки РФ, і ПЗРК він зазначив, що це займе час, а тому не має сенсу.

"Загалом атмосфера була похмура й темна. До вечора той день, той четвер став для мене ще драматичнішим і безнадійнішим. І тоді я заплакав по-справжньому", — сказав Мельник.

За підсумками "гірких бесід" із німецькими політиками український дипломат вирішив "кричати від відчаю" та звернувся із заявою до ЗМІ. Він розповів журналістам про неготовність Берліна підтримати Київ. Після цього по Німеччині прокотилися багатотисячні демонстрації з вимогою допомогти Україні. Нагадаємо, Андрій Мельник був послом України в Німеччині з 2014 по 2022 роки. Після цього його призначили заступником глави МЗС України, а потім направили послом у Бразилію.

Отруєння дружини Буданова: В ГУР Міноборони розповіли про розслідування

середа, 29 листопад 2023, 19:15

Головне управління розвідки Міноборони України на даний момент самостійно розслідує отруєння своїх співробітників та дружини Буданова Маріанни, повідомляють Патріоти України. "За фактом отруєння співробітників воєнної розвідки та дружини керівника укра...

"Є загроза": Аналітик розповів, як погода вплинула на роботу мобільних вогневих груп

середа, 29 листопад 2023, 18:56

Попри погіршення погодних умов росіяни продовжують атакувати мирні міста України за допомогою БПЛА. При цьому ЗСУ продовжують показувати ефективний результат у їх знищенні. Про це заявив директор Defense Express та аналітик Сергій Згурець, передають Па...