Буває, що апетиту вже немає, а їсти треба: Кулеба оцінив готовність ЄС до нових санкцій проти Росії

Кожен новий пакет європейських обмежень проти Росії даватиметься Україні складніше за попередній, бо деякі країни ЄС дійсно втратили апетит до санкцій. Однак це не означає, що наступні санкції не буде введено раніше, ніж до кінця 2022 року, передають Патріоти України.

Так очільник МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю "РБК-Україна" прокоментував публікацію авторитетного видання Politico. У ній з посиланням на багато джерел йшлося, що Європа втратила апетит до санкцій.

"В житті людини бувають такі моменти, коли апетиту вже немає, а їсти треба. Треба їсти, щоб зберегти здоров'я, щоб одужати від хвороби, і саме така ситуація зараз у Європейському Союзі", – пояснив Кулеба.

За його словами, бажання вводити санкції проти РФ згасає не по всьому ЄС, а лише в деяких країнах. А в інших прагнення обмежувати російську економіку залишається високим. Крім того, про втрату апетиту до санкцій почали говорити ще у травні, проте з того часу нові пакети продовжували затверджуватись.

"Рішення ухвалюються консенсусом, тому навіть якщо одна країна втратить апетит, треба її годувати. Дійсно, буде дуже складно. Я можу відразу сказати: кожен наступний пакет санкцій даватиметься нам складніше, ніж попередній за нинішнього статус-кво", – підкреслив глава українського МЗС.

Він додав, що головна тема наступного пакету санкцій ЄС – обмеження цін на російський газ. Також є менш гучні аспекти, які все одно важливі. Наприклад, це санкції проти "Росатому" не лише як компанії, а й проти її співробітників, які провадять злочинну діяльність на ЗАЕС.

Кулеба вважає, що такі санкції реально запровадити раніше, ніж до колись року. "Тут задача стоїть зробити це набагато швидше", – зазначив він.

СБУ затримала "народного дружинника" окупантів (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 20:14

СБУ затримала "народного дружинника", який працював на окупантів. 32- річний мешканець Козачої Лопані підтримав російських загарбників, добровільно вступив у незаконно створене формування "народна дружина" і допомагав окупаційній владі, повідомляють Па...

"Розкішний відпочинок у Парижі" таки аукнувся: Скандальну речницю ДПСУ звільнили з військової служби

понеділок, 6 лютий 2023, 18:23

Іванну Платновську, ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ звільнили з військової служби. Все через відпочинок за кордоном, яким вона похизувалася у соцмережах. Про це речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив у коментарі УП, перед...