Били палицями і морили голодом: Стало відомо, як окупанти знущалися із захисників Маріуполя

Захисники й захисниці Маріуполя, які за обміном повернулися додому, пережили в російському полоні жахливі тортури й знущання. Окупанти влаштовували їм коридори, де за підняття голови били палицями, а також морили голодом, передають Патріоти України.

За понад чотири місяці наші воїни-чоловіки втратили 50% своєї ваги. Про те, як агресори поводилися з оборонцями "Азовсталі", розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі"Главкому".

"Звісно, не було дотримано жодних юридичних моментів – ні визнання й надання їм статусу полоненого, ні надання прав, які для захоплених у полон осіб передбачає Женевська конвенція. Наших полонених пропускали крізь стрій людей, які їх били гумовими кийками. Коли ці кийки ламалися, брали вже дерев'яні палиці й продовжували бити. Українців змушували тримати голову увесь час нахиленою вниз, називали це "вудочкою вниз". Якщо хтось піднімав її – били", – переповів він спогади захисників.

Годували окупанти українців вкрай погано, води давали теж обмаль. Усі військовослужбовці за цей час втратили 60-70 кг, найменша втрачена вага – 25 кг.

"Цей військовий невисокий на зріст. Він сказав, що завжди вважав себе худорлявим та навіть не уявляв, що може втратити ще стільки ваги. Ми можемо впевнено казати, що голод Росія використовувала як один із основних елементів тортур", – заявив Лубінець.

Він вказав, що наших захисників і захисниць загарбники також змушували спати на холодному бетоні та позбавили нормальних засобів для існування – туалетного паперу, мила, зубних щіток і пасти. За словами омбудсмена, спання на бетоні без матраців чи хоча б ковдр у російському полоні було "загальною практикою".

Наслідки нічного удару по Криму: Дрони повністю знеструмили Севастополь, розгромивши Балаклійську ТЕС

середа, 24 червень 2026, 9:06

Окупований Севастополь повністю залишився без електропостачання внаслідок нічної масованої атаки безпілотників на енергетичну інфраструктуру в ніч на 24 червня. Про це заявив ставленик окупантів, квазігубернатор міста Михайло Развожаєв, передають Патрі...

Окупований Маріуполь у транспортному колапсі - паливо закінчується, логістика зупиняється

середа, 24 червень 2026, 7:00

У тимчасово окупованому Mariupol повідомляється про серйозну паливну кризу, яка, за словами місцевих посадовців, фактично вплинула на роботу транспорту, логістики та базових міських послуг, передають Патріоти України. Про ситуацію заявив в.о. голови Ма...