Били палицями і морили голодом: Стало відомо, як окупанти знущалися із захисників Маріуполя

Захисники й захисниці Маріуполя, які за обміном повернулися додому, пережили в російському полоні жахливі тортури й знущання. Окупанти влаштовували їм коридори, де за підняття голови били палицями, а також морили голодом, передають Патріоти України.

За понад чотири місяці наші воїни-чоловіки втратили 50% своєї ваги. Про те, як агресори поводилися з оборонцями "Азовсталі", розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі"Главкому".

"Звісно, не було дотримано жодних юридичних моментів – ні визнання й надання їм статусу полоненого, ні надання прав, які для захоплених у полон осіб передбачає Женевська конвенція. Наших полонених пропускали крізь стрій людей, які їх били гумовими кийками. Коли ці кийки ламалися, брали вже дерев'яні палиці й продовжували бити. Українців змушували тримати голову увесь час нахиленою вниз, називали це "вудочкою вниз". Якщо хтось піднімав її – били", – переповів він спогади захисників.

Годували окупанти українців вкрай погано, води давали теж обмаль. Усі військовослужбовці за цей час втратили 60-70 кг, найменша втрачена вага – 25 кг.

"Цей військовий невисокий на зріст. Він сказав, що завжди вважав себе худорлявим та навіть не уявляв, що може втратити ще стільки ваги. Ми можемо впевнено казати, що голод Росія використовувала як один із основних елементів тортур", – заявив Лубінець.

Він вказав, що наших захисників і захисниць загарбники також змушували спати на холодному бетоні та позбавили нормальних засобів для існування – туалетного паперу, мила, зубних щіток і пасти. За словами омбудсмена, спання на бетоні без матраців чи хоча б ковдр у російському полоні було "загальною практикою".

Скандал з ''пунктами незламності'' у Києві: Кличко відкинув закиди Зеленського і "слуг" в профанації, звинувативши президента і його оточення в недостойних маніпуляціях

понеділок, 28 листопад 2022, 0:30

Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що в місті відкрито понад 430 пунктів обігріву, і всі вони працюють, що можна перевірити за мапою на сайті міста. Пряма мова: "Адреси всіх пунктів є на карті, що розміщена на офіційному сайті нашого міста. Журналісти м...

"Він вже дорослий...": Посол Росії у Великобританії дивно пояснив, чому його син не воює

неділя, 27 листопад 2022, 23:15

Надзвичайний посол РФ у Великобританії Андрій Келін відповів, чому його син не був призваний під час часткової мобілізації, передають Патріоти України. Як він заявив в інтерв'ю ВВС, причина в тому, що у нього є власна родина. "Мій син уже дорослий. У ...