Битва за Чорне море: Російські військові кораблі не наважуються запливати далі мису Тарханкут, - ОК "Південь"

Флагман ЧФ ВМС РФ крейсер "Москва" під час загибелі

Станом на зараз кораблі та катери ворожого Чорноморського флоту не курсують в напрямку територіального моря України. Перевагу в Чорному морі противник намагається демонструвати тактичною авіацією.

Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Зараз кораблі та катери чорноморського флоту РФ фактично не курсують в напрямку територіального моря України. Час від часу з'являються біля узбережжя Криму, але ближче, ніж за мис Тарханкут вони не наважуються виходити", - сказала Гуменюк.

Вона також зазначила, що перевагу в Чорному морі ворог намагається демонструвати тактичною авіацією. За минулу добу керованими авіабомбами двічі атакував напрямок острова Зміїний.

"Останніми днями ми спостерігаємо, що це стало традицією. Вони до трьох авіабомб спрямовують у напрямку острова Зміїний для того, щоб продемонструвати, що вони нібито панують щодо цивільного судноплавства і намагаються диктувати свої умови", - поінформувала керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь".

Вона зауважила, що лінія фронту давно вже у морському сенсі відкинута на щонайменше 100 морских миль від контрольованого Україною берега.

Гуменюк нагадала, що на початку повномасштабного вторгнення ворожі кораблі заходили навіть у територіальне море України і наближалися до узбережжя Одещини на відстань артилерійських обстрілів, які здійснювали по рекреаційній зоні самої Одеси.

"Після поразки Москви вони були відкинуті на 100 морських миль - це 180-200 кілометрів. І з того часу вже не наближались на відстань артилерійського обстрілу, тільки проводили підступні ракетні удари з пускових рубежів, які теж розташовані в напрямку східного узбережжя Криму", - додала речниця.

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

"Янки, go home": Ключовий союзник Заходу проти ісламських терористів та російських найманців в Центральній Африці розриває військову співпрацю з США

неділя, 21 квітень 2024, 1:45

Чад - ключовий союзник Заходу в боротьбі з джихадистами і російським впливом в Африці, закликав США вивести свої війська з військової бази в країні. Цей крок було зроблено за місяць після того, як Нігер - ще один ключовий союзник Заходу в регіоні - при...