"Час Росії спливає": У Forbes порахували, на скільки ще Путіну вистачить запасу танків і бойових машин піхоти для інтенсивної війни проти України

Як пише Forbes, у той час, як широкомасштабна війна Росії з Україною триває вже третій рік, на полі битви формуються три основні рушійні сили.

Росія повністю мобілізована – політично, промислово та у військовому плані. Але ця мобілізація виснажує ресурси, які Кремль не може відновити. Найголовніше — запаси старої зброї часів холодної війни. Іншими словами, Росія сильна, але крихка.

Водночас Україна теж мобілізується, але вона, як і раніше, покладається на іноземну допомогу для задоволення невідкладних фінансових і військових потреб, а дружні Росії республіканці в Палаті представників США утримують вирішальну частину цієї допомоги.

Крім того, українська тактика перевершує російську, допомагаючи українським захисникам перемагати набагато більші російські формування. Але тактика не має значення, коли в українських сил просто закінчуються боєприпаси.

Українці відбивають більшість атак росіян, завдаючи їм катастрофічних втрат. Але окупанти продовжують наступати та продовжують завойовувати позиції. І єдина людина, яка може їх зупинити, – речник Палати представників США від республіканської партії Майк Джонсон – поки що відмовляється це зробити.

Все, що треба зробити йому, – поставити на голосування надзвичайно популярний законопроєкт, який надасть Україні допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів. Допомога, яка б сплатила боєприпаси, необхідні українським силам для стримування російських військ доти, доки вони остаточно не вичерпають свої запаси старої зброї часів холодної війни.

За 26 місяців тяжких боїв російські військові втратили в Україні 15 300 танків, бойових машин, гаубиць та іншого озброєння, а також сотні тисяч військовослужбовців.

Російські солдати вмирають так само швидко, як і прибувають до України. Міністерство оборони Естонії в одному з недавніх досліджень дійшло висновку, що ліквідація ще 100 000 росіян цього року завдасть непоправних збитків, якщо мобілізаційні зусилля Кремля проваляться.

Втрати російських транспортних засобів також є регулярними. Російська промисловість щорічно випускає 500–600 нових танків і, можливо, трохи більше тисячі нових бойових машин. Щорічно російські військові втрачають понад тисячу танків і близько 2000 бойових машин, і темпи втрат зростають.

Крім того, останні прогнози припускають, що вже в середині 2025 року на складах більше не залишиться старих танків та бойових машин.

"Час Росії спливає", – написав Артур Рехі, естонський аналітик.

Ми вже бачимо свідчення дефіциту: російські війська їдуть у бій на неброньованих вантажівках і навіть на гольф-карах з відкритим верхом, які Кремль придбав у китайської компанії.


Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...