"Час змінити мінський формат": Військовий експерт озвучив спосіб викрутити руки Росії

Олег Жданов переконаний: Україна у Мінську може "диктувати умови РФ", але у переговорах треба дещо підкоригувати.

Олег Жданов. Фото: скріншот з відео.

Для вирішення питання війни на Донбасі президенту України Володимиру Зеленському слід змінити мінський формат, передають Патріоти України.

"Якщо Зеленський зберігає наявний формат, це буде болото, утопія", — сказав військовий експерт Олег Жданов.

Коментуючи заяви Зеленського, зроблені за підсумками зустрічі із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, він зауважив: "Мене дуже насторожили дві речі. Перша — те, що він не захоче розкривати сьогоднішню зустріч у Мінську. Друга — питання виконання Мінських домовленостей".

Експерт пояснив: Україна може виконувати Мінські домовленості "в тому контексті, в якому вони існують, або на наших умовах, виключивши всі пункти, які нам не подобаються". Відповідаючи на запитання, чому Зеленський акцентує на Мінських домовленостях, які продемонстрували свою неефективність, Жданов констатував: "На жаль, Петро Порошенко зробив священну мантру з Мінських домовленостей при тому, що вони не є навіть юридичним документом — вони не ратифіковані Верховною Радою. Зеленський змушений розмовляти на тому майданчику, який створений і який визнаний в усьому світі".

Разом із тим експерт вказав і на низку обнадійливих моментів, зокрема він нагадав про те, що президент "зробив наголос на прямих переговорах із Росією", а також зауважив, що сьогодні переговорна позиція України "дуже сильна". "У грудні закінчуються газові контракти, підписані Юлією Тимошенко, і РФ та ЄС в особі Німеччини потрібен буде російський газ по нашій трубі", — пояснив він.

Жданов переконаний: Україна у Мінську може "диктувати умови Росії" і "починати викручувати руки Російській Федерації". При цьому дуже важливо внести корективи до наявного формату переговорів — "поставити РФ у позицію країни-відповідача і виключити з переговорного процесу самозванців — так званих представників так званих республік".

Джерело: Обозреватель

У Швейцарії суд виніс вирок чотирьом банкірам за переказ грошей на рахунок кума Путіна

п’ятниця, 31 березень 2023, 0:40

Окружний суд Цюріха визнав чотирьох банкірів зі швейцарської філії російського Газпромбанку винними у надходженні значних сум на рахунки художнього керівника Петербурзького будинку музики Сергія Ролдугіна - близької довіреної особи президента РФ Володи...

Резніков показав, як тестував американські бронеавтомобілі Stryker і Cougar

четвер, 30 березень 2023, 23:40

Міністр оборони України Олексій Резніков опублікував відео випробування переданих Україні бронеавтомобілів Stryker і Cougar. Резнікова також опублікував відео, на якому він прокатався на бронемашинах Stryker і Cougar. Він подякував за них президенту СШ...