Чекаємо на Хрещатику 24 серпня: Київський бронетанковий завод достроково передав ЗСУ партію модернізованих БТР-3ДА

На вілміну від базової моделі, в модифікації з розширенням "ДА" враховано понад 740 зауважень, котрі виникли в ході експлуатації БТР-3 під час війни на сході України. Оснащена бойовим модулем БМ-3М «Штурм» з стабілізацією в двох площинах.

9 липня ДП Київський бронетанковий завод достроково передав Міністерству оборони партію бронетранспортерів БТР-3ДА, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу КБЗ.

"Сьогодні, 9 липня 2021, Державне підприємство "Київський бронетанковий завод", в рамках виконання договору на ремонт за технічним станом, достроково передало Замовнику (МО України) партію оновлених бронетранспортерів БТР-3ДА", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що можливо саме ці бронетранспортери візьмуть участь у параді військ, який відбудеться 24 серпня на Хрещатику і Майдані Незалежності в Києві з нагоди 30-річчя Незалежності України.

***

Довідка. Бронетранспортер БТР-3ДА швидший та маневреніший за попередників, у нього покращений бронезахист екіпажу, має оптико-електронний модуль з телевізійним та тепловізійним каналами. Завдяки цьому з'явилася можливість вести вогонь вночі. Додатковий енергоагрегат дозволяє управляти бойовим модулем без використання основної силової установки[29].

У першій половині 2016 року ДП «Київський бронетанковий завод» випустило перші два глибоко модернізовані БТР-3ДА. Ці бронетранспортери оснастили чотиритактним 6-циліндровим дизельним двигуном з рідинним охолодженням Deutz BF6M1015CP і автоматичною трансмісією Allison типу 3200SP.

Завдяки встановленому на БТР-3ДА двигуні Deutz (360 к.с.) поліпшились характеристики маневреності та прохідності модернізованої машини. БТР-3ДА здолав підйом на гору з кутом у 30 градусів, рів завширшки 2 метра та перешкоду заввишки 0,7 метра. До того ж при завантаженості у 16,5 тонн, доведеної до бойової маси, бронетранспортер БТР-3ДА розвив максимальну швидкість по шосе 104 км/год.

Бронетранспортер БТР-3ДА оснащений баштовим модулем БМ-3 «Штурм» зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах (стабілізацію забезпечує сучасний цифровий стабілізатор високої точності СВУ-504С з використанням твердотільних гіроскопів)[30]. Для посилення вогневої потужності на нього встановлено 30-міліметрову автоматичну гармату ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 пострілів). Крім того, на бойовому модулі додатково розташовано дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар'єр», а також 30-міліметровий автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм (з боєкомплектом 2000 набоїв).

Бойовий модуль бронетранспортера БТР-3ДА також містить телевізійні засоби прицілювання та тепловізійні прилади для забезпечення можливості вести вогонь уночі. А система панорамного огляду дозволяє членам екіпажу тримати в полі зору місцевість під розгорнутим кутом (майже 360 градусів).

Таки буде? У Путіна зробили заяву про обмін за формулою "1000 на 1000"

четвер, 22 травень 2025, 23:55

У Кремлі заявляють, що як би зацікавлені в тому, щоб здійснити обмін полоненими між Росією та Україною за формулою "1000 на 1000" у швидкому режимі. Про це заявив речник диктатора РФ Дмитро Пєсков, передають Патріоти України. За словами речника диктато...

"Ми маємо почати воювати високотехнологічно": Залужний заявив, що Україні не варто сподіватись на повернення кордонів 1991 року

четвер, 22 травень 2025, 21:41

Україні не варто сподіватись на повернення кордонів 1991 року, оскільки у Російською Федерації є ресурси продовжувати війну. Про це повідомив екс-головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України в Лондоні Валерій Залужний під час форуму про експорт озброєнн...