Чекати зовсім недовго? Євросоюз планує оголосити про початок переговорів щодо вступу України, - ЗМІ

Європейський Союз має намір розпочати переговори з Україною про вступ, а офіційне оголошення про це варто чекати у грудні поточного року, передають Патріоти України.

Як повідомляє Politico, три дипломати, які знайомі з планами лідерів ЄС, поінформували про те, що офіційні переговори можуть стартувати вже до кінця 2023 року. Дипломати зазначили, що Союз планує розширитися до 35 членів із 27 поточних, а Україна може стати однією з нових країн економіко-політичного блоку. Очікується, що це відбудеться під час грудневого саміту, а заява буде зроблена у присутності лідерів усіх країн ЄС.

«Мета полягає в тому, щоб у грудні політично домовитися про початок переговорів», – сказав один із дипломатів, зазначивши, що юридичне рішення про прийняття України може бути схвалено на початку 2024 року. За даними джерел видання, зараз Україна сильно просунулась у плані виконання умов ЄС і зараз «проблемною» залишається лише одна умова, яка стосується меншин.

Очікується, що Європейська комісія випустить у листопаді звіт про те, як Україна та інші країни-кандидати виконують умови для вступу до блоку, а після його розгляду буде зроблена заява, яка підштовхне до початку переговорів. «Політичний тиск навколо цього буде надто сильним, щоб окремі держави-члени могли йому чинити опір», – говорить один із дипломатів.

Варто зазначити, що за даними українського уряду, станом на серпень лише дві із семи умов для вступу було виконано.

Росія "сильнішає" через війну в Україні, а "500-річне панування Заходу "добігає кінця", – Лавров

понеділок, 11 грудень 2023, 8:24

Недоімперія робить надзусилля, щоб переконати світ у необхідності поступок Москві, щоб уникнути краху на обраному Путіним кривавому шляху. Росія стала сильнішою в результаті "конфлікту" в Україні - так само, як вона стала сильнішою, здобувши перемогу н...

На концерті Кобзона знов аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 11 грудня

понеділок, 11 грудень 2023, 7:58

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.12.23 орієнтовно склали: