Чехія і Словаччина обурені законопроектом Держдуми РФ про вторгнення 1968 року

Офіційні Прага і Братислава розцінюють дії російської сторони як спробу історичного ревізіонізму.

Вторгнення в Прагу у 1968 році. Архівне фото.

Влада Чехії та Словаччини обурена російським законопроектом, який пропонує визнати учасників вторгнення в Чехословаччину "ветеранами бойових дій", передають Патріоти України.
Як повідомляє Deutsche Welle, в понеділок, 3 червня, МЗС Чехії заявило, що вторгнення військ країн Організації Варшавського договору в серпні 1968 року було порушенням міжнародного права. Проти вторгнення виступали як лідери Чехословаччини, так і більшість громадян, додали в чеському зовнішньополітичному відомстві.

"В августе 1968 года Чехословакия была оккупирована большинством стран Варшавского договора при грубом нарушении международного права, против воли законных представителей страны того времени и абсолютного большинства ее граждан. Хотя Министерство иностранных дел с уважением относится к тому, что вопросы социальной политики являются внутренним делом каждой страны, с другой стороны, оно серьезно обеспокоено аргументацией поправки к закону, сформулированной как «выполнение задач при подавлении попытки государственного переворота и обеспечении стабилизации ситуации в ЧССР на период масштабной военно-стратегической операции войск стран-членов Варшавского договора с 21 августа до ноября 1968 года", – йдеться у статті Radio.cz про резолюцію МЗС Чехії.

У свою чергу, прем'єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні зазначив, що російський законопроект "не сприяє взаємній довірі і хорошій співпраці народів". Офіційні Прага і Братислава розцінюють документ російської сторони як спробу історичного ревізіонізму.
У 2016 році три депутата Держдуми РФ від фракції КПРФ запропонували визнати учасників вторгнення в Чехословаччину "ветеранами бойових дій". Законопроект пропонує надати їм відповідні заходи соціальної підтримки. У січні 2018 року законодавча ініціатива була відхилена Держдумою в першому читанні.
30 травня 2019 року законопроект розглядався на круглому столі в Держдумі. Російські депутати заявили, що документ необхідно прийняти найближчим часом.

Нагадаємо, в ніч з 20 на 21 серпня 1968 року в Чехословаччину вступили військові з країн Варшавського договору, перш за все СРСР. Ці події завершили період під назвою "Празька весна" пов'язаний з проведенням реформ і спрямований на створення "соціалізму з людським обличчям". Жертвами зіткнень стали понад 100 осіб.


Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан і мобілізацію в Україні

середа, 18 травень 2022, 14:30

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді продовжити воєнний стан і загальну мобілізацію. Відповідні законопроєкти № 7389 та № 7390 булло внесено до парламенту у середу, 18 травня, пише НВ, інформує UAINFO.org. Водночас текстів...

Тепер мають загинути за Путіна: Росія оголосила в Криму мобілізацію військових, які зрадили Україну в 2014 році

середа, 18 травень 2022, 14:26

Попри те, що прихована мобілізація в РФ провалилася, росіяни знайшли вихід по залученню нових солдатів. Кремль вирішив відправити на війну в Україну військових з Криму, що зрадили присязі у 2014 році, передають Патріоти України з посиланням на повідомл...