Уряд Чехії слідом за Німеччиною звернувся до Швейцарії з проханням дозволити продаж танків Leopard 2. Про це повідомила віцепрезидентка й міністерка оборони Швейцарії Віола Амхерд у коментарі SRF.
За її словами, спочатку швейцарська сторона отримала запит від Берліна, а тепер – ще один від Праги.
Амхерд підкреслила, що Берн хоче зберегти певний запас танків, щоб гарантувати безпеку своєї країни.
«Крім того, буде певна кількість танків, які нам не потрібні, і які можуть бути поставлені, якщо парламент вирішить їх списати», – заявила посадовиця.
Відомо, що Швейцарія має у своєму запасі 230 танків Leopard 2, із яких 134 перебувають на озброєнні, а решта 96 – зняті з нього. Однак за швейцарським законодавством, продавати іншим країнам можна лише ту військову техніку, яка вийшла з експлуатації, і такий статус для неї визначає парламент країни.
Нагадаємо, що вчора, 6 березня, після багатогодинних дебатів Швейцарія відхилила клопотання про реекспорт зброї, який дозволив би постачання Україні озброєння швейцарського виробництва. Причиною вчергове стала позиція нейтралітету.
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив сумніви щодо того, що президент США Дональд Трамп справді змінив своє ставлення до України, попри оцінки, які останнім часом лунають у західних медіа, передають Патріоти України. На думк...
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський припустив, що Росія може готувати провокацію на власній території під чужим прапором. Про це він написав у соцмережах, передають Патріоти України. На думку Сікорського, подібні дії можуть бути викори...