Уряд Чехії слідом за Німеччиною звернувся до Швейцарії з проханням дозволити продаж танків Leopard 2. Про це повідомила віцепрезидентка й міністерка оборони Швейцарії Віола Амхерд у коментарі SRF.
За її словами, спочатку швейцарська сторона отримала запит від Берліна, а тепер – ще один від Праги.
Амхерд підкреслила, що Берн хоче зберегти певний запас танків, щоб гарантувати безпеку своєї країни.
«Крім того, буде певна кількість танків, які нам не потрібні, і які можуть бути поставлені, якщо парламент вирішить їх списати», – заявила посадовиця.
Відомо, що Швейцарія має у своєму запасі 230 танків Leopard 2, із яких 134 перебувають на озброєнні, а решта 96 – зняті з нього. Однак за швейцарським законодавством, продавати іншим країнам можна лише ту військову техніку, яка вийшла з експлуатації, і такий статус для неї визначає парламент країни.
Нагадаємо, що вчора, 6 березня, після багатогодинних дебатів Швейцарія відхилила клопотання про реекспорт зброї, який дозволив би постачання Україні озброєння швейцарського виробництва. Причиною вчергове стала позиція нейтралітету.
Через значні втрати ворог декілька тижнів був вимушений знизити інтенсивність штурмових дій на Покровському напрямку, проте зараз противник почав підтягувати нові резерви піхоти. Про в етері Еспресо та Slawa.TV розповів офіцер бригади "Рубіж" НГУ Волод...
Після ефективної атаки українських БПЛА на Московський НПЗ у Капотні, військове командування РФ розпочало перекидання систем ППО для посилення захисту столиці. Системи евакуюють безпосередньо з лінії фронту в Україні, передають Патріоти України з посил...