Чехія, Словаччина та Британія спростували інформацію про неофіційну угоду НАТО щодо зброї для України

Міністри оборони Чехії та Словаччини спростували інформацію про нібито укладену таємну угоду між країнами-членами НАТО. Жодних підкилимних домовленостей щодо негласної заборони на поставки в Україну деяких видів важкого озброєння не існує, передають Патріоти України.

Також спростувала існування будь-яких подібних домовленостей і міністерка оборони Великої Британії, яка наголосила на незмінній позиції її держави щодо підтримки України у протистоянні агресору. Так міністри низки країн відреагували на поширену раніше одним із німецьких ЗМІ інформацію щодо подібної змови.

Першими на конспірологічні закиди німецького видання DPA, які переопублікувало Zeit, щодо того, що країни-члени НАТО через страх конфронтації з Росією змовилися між собою не постачати в Україну деякі види важких озброєнь, зокрема, танки та літаки, відреагували близькі сусіди України.

Міністри оборони Чехії та Словаччини на спільній пресконференції спростували інформацію про угоду НАТО, згідно з якою країни-члени Альянсу нібито не поставлятимуть в Україну деякі види важкого озброєння.

"Немає такої домовленості. Принаймні, я про неї нічого не знаю. А якби ця ідея спала комусь на думку, ми б її не підтримали", – сказала міністерка оборони Чехії Яна Чернохова.

Зі спростуванням змушена була виступити й очільниця міністерства закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. "Ми абсолютно чітко розуміємо, що підтримувати Україну танками та літаками абсолютно законно", – наголосила вона.

Також Трасс зазначила, що країни НАТО продовжуватимуть постачати важке озброєння Україні. Вона наголосила, що зараз важливо створити план відновлення для України. Підтримав колегу й міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

"Однозначно, це не базується на реальності. Підтримка України надходить від окремих держав, у НАТО як такої великої програми [підтримки] немає. Чеська Республіка пишається тим, що підтримує Україну у військовому аспекті, допомагає Україні протистояти російській агресії та бере участь у всіх відповідних проєктах, наскільки дозволяють наші можливості чи за необхідності", – сказав глава чеської дипломатії на спільній із Трасс пресконференції.

Українці діяли дуже успішно: Пентагон озвучив причину відступу росіян зі Зміїного

субота, 2 липень 2022, 5:36

Взяття Зміїного під контроль ЗСУ значно полегшує захист Одеси, а також можливість відкривати морські шляхи без контролю Росії. Міністерство оборони Сполучених Штатів підтвердило відступ росіян із острова Зміїний і не вважає це "жестом доброї волі". ....

"Кому не подобається - той агент укрів і Держдепу": Марґаріта Сімоньян почала виправдовувати обмін "азовців"

субота, 2 липень 2022, 0:32

"Марґаріта Сімоньян рвонула виправдовувати обмін азовців - "Верховному видніше" і взагалі ніхто не обіцяв, що не мінятимуть. А кому не подобається - той агент укрів і Держдепу та розламує суспільство Росії, цілеспрямовано і свідомо", - пише політтехнол...