Чехія визнає Росію найсерйознішою загрозою для країни і посилить готовність до війни

В новій оборонній стратегії Чехія має намір визнати РФ як "найсерйознішу загрозу для країни", що дасть владі країни посилити оборонний сектор. Про це у четвер, 28 вересня, повідомляє Seznam Správy.

Затвердження документа, який є в розпорядженні видання, знаходиться на фінальній стадії.

"Імовірність військового нападу на Чехію чи одну з держав НАТО та ЄС є найвищою з часів закінчення холодної війни. Росія представлятиме найсерйознішу загрозу безпеці Чеської Республіки та її союзників у довгостроковій перспективі", - йдеться в документі Міноборони Чехії.

Відповідно до стратегії, війна в Україні підтвердила необхідність членства Чехії в НАТО. Альянс має стримувати супротивника від нападу та захищатися від можливої агресії.

"У зв’язку зі зростаючою агресивністю Росії головним завданням оборонної політики Чехії є всебічна підготовка до довготривалої оборонної війни високої інтенсивності з технічно розвиненим супротивником, оснащеним ядерною зброєю", - йдеться в документі.

Згідно з новою оборонною стратегією, країна має створити добре озброєні та навчені збройні сили, а також підготувати територію до можливого перекидання великої кількості сил союзників.

"Чехія займає особливу позицію в оборонних планах альянсу через наше географічне розташування. Очевидно, що в рамках будь-яких заходів стримування чи навіть операції колективної оборони територією Чеської Республіки рухатимуться десятки тисяч військових союзників", - пояснює директор Департаменту оборонної політики та стратегії Міністерства оборони Ян Їреш.

У новій стратегії також звертається увага на те, що оборону Чеської Республіки не можуть забезпечувати тільки професійні військові, але більшу роль в обороні повинні відігравати підготовлені та наявні резерви збройних сил.

Розвідка Британії розкрила план РФ щодо Авдіївки й розповіла про успіхи ЗСУ

понеділок, 11 грудень 2023, 16:22

Збройні сили України провели успішні контратаки на локальному рівні, щоб російські окупанти не мали можливості встановити повний контроль над селом Степове біля міста Авдіївка. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у мережі X (Twitter...

Росіяни зняли, як їхній новітній гелікоптер Ка-52 українці збили із переносного ракетного комплексу (відео)

понеділок, 11 грудень 2023, 16:06

Пілоти російського розвідувально-бойового гелікоптера Ка-52 зняли момент збиття іншого такого ж вертольоту окупантів ракетою українського ПЗРК. . Екіпаж збитого гелікоптера катапультувалися. Російські соцмережі написали, що пілоти начебто вижили та по...