Через численні страти безневинних мирних жителів: Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму

Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдепартамент визнати Росію державою-спонсором тероризму через події в Чечні, Грузії, Сирії та Україні і вбивства Росією "незліченної безлічі невинних чоловіків, жінок та дітей". Резолюцію було прийнято одноголосно. Резолюція Сенату США підкріпить вже озвучену раніше Конгресом вимогу визнати Росію державою-терористом та посилити тиск на Держдеп, від якого залежить остаточне рішення. Про це пише New York Times, передають Патріоти України.

У середу, 28 липня, Сенат одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити Росію державою-спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели до "загибелі незліченної кількості безневинних чоловіків, жінок і дітей".

Аналогічну вимогу підтримує і Палата представників Конгресу США, речник якої, Ненсі Пелосі закликала Блінкена до такого кроку. Проте вирішальне слово залишається за Держдепартаментом.

Проте ухвалення резолюції Сенатом посилює тиск з боку Конгресу на адміністрацію Байдена з метою включення Росії до списку держав-спонсорів тероризму, куди вже входять Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

"Збройні сили Російської Федерації скоїли численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні", - сказано в резолюції Сенату.

Це, пише видання, цілком співзвучно з тим, що президент України Володимир Зеленський стверджував упродовж усієї війни: російські війська здійснювали акти жорстокості щодо цивільних осіб, включно зі зґвалтуваннями, вбивствами та тортурами, які прирівнюються до тероризму.

В офісі Блінкена, водночас, зазначили, що активно вивчають відповідність критеріїв, визначених Конгресом як підстави для включення країни до переліку держав-спонсорів тероризму, з реальними фактами злочинів РФ в Україні. Процес, заявили у Блінкена, "йде повним ходом".

Якщо Держдеп таки визнає Російську Федерацію спонсором тероризму, для держави-агресора це означатиме:

  • заборону на постачання зброї;
  • контроль за експортом товарів подвійного призначення;
  • заборону на економічну допомогу;
  • відмову у податкових пільгах компаніям, що працюють у Росії;
  • санкції проти країн, які допомагають РФ;
  • замороження власності Росії;
  • іміджевий тиск, адже бізнес не ризикуватиме репутацією, співпрацюючи з державою-терористом.

Відмовились від знаменитих "мангалів": Росія почала тотально бронювати новітні танки Т-90М "Прорыв" динамічним захистом "Контакт"

понеділок, 4 грудень 2023, 2:35

Т-90М перетворили на справжній "бутерброд" з шарів динамічного захисту, включно зі встановленням "Контакту" навіть на люки. Під час виробництва танку Т-90М "Прорыв" у РФ почали штатно встановлювати додатковий динамічний захист за новою вкрай щільною с...

Україна першою у світі отримає унікальні німецькі САУ RCH 155

понеділок, 4 грудень 2023, 1:45

Україна стала першим іноземним замовником новітньої німецької колісної самохідної артилерійської установки RCH 155. Збройні Сили України мають отримати 18 таких САУ. Закупівля вартістю у 216 мільйонів євро фінансується Федеральним урядом Німеччини, пов...