14 травня судді Конституційного суду розглянуть на своєму засіданні питання про позбавлення повноважень нинішнього голову КС Станіслава Шевчука. Причому 12 голосів за його відставку знайтися можуть, а ось оперативно обрати нового голову суду – малоймовірно. Дана обставина ставить під загрозу проведення інавгурації обраного президента Володимира Зеленського, оскільки привести його до присяги має саме глава КС, повідомляють Патріоти України.
Зазначається, що уже деякий час в вищому конституційному органі не спостерігається єдності рядів, а четверо суддів навіть стали ініціаторами відсторонення Шевчука з посади. Декларовані причини – зловживання службовим становищем, політизація діяльності суду та твердження голови в інтерв’ю про його готовність приведення до присяги президента навіть у випадку фальсифікації підсумків виборів.
Як зазначають журналісти, теоретично цю місію міг би узяти на себе і заступник голови КС, але цього не передбачає Конституція. В іншому випадку легітимність заходу може бути поставлена під сумнів.
Самі судді, правда, в своїй заяві від 25 квітня стверджували, що присяга буде прийнята так, як і сказано в Основному законі. Однак, як саме це може статися в разі звільнення чинного голови і не призначення нового, ясності досі немає. За законом від моменту відсторонення від обов’язків одного і вступу на посаду іншого повинно пройти найбільше – 6 місяців.
В даний час ні у одного з суддів стійкої підтримки немає. Тому, якщо відсторонення Шевчука відбудеться, то призначення інавгурації може бути зірвано, або сильно затягнутися. І ця ситуація вигідна всім, оскільки впливу на суддів різних політичних груп ніхто не скасовував.
«Між тим співрозмовник LB.ua у КС вважає, що для фінального голосування за позбавлення повноважень Шевчука голосів таки не вистачить. Мовляв, судді просто демонструють свою важливість і вагу напередодні приходу нового президента», – зазначає видання.
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали:
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...