Через невдачі на фронті: Путін звільнив командувача Західного військового округу Журавльова, - InformNapalm

У Росії звільнили чергового генерал-полковника – командувача Західним військовим округом Олександра Журавльова. Він керував обстрілами Харкова і відзначився звірствами у Сирії. Топокупанту вже знайшли заміну. Про це повідомляє офіційний Telegram-канал міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, передають Патріоти України.

"За невдачі на фронті знято командувача Західного військового округу Олександра Журавльова. Звільнення видно по ІПН", – написали розслідувачі.

Зауважимо: британська розвідка ще на початку серпня повідомляла, що через провал "спецоперації" в Україні полетіли голови командувачів армією Росії. Зазначалося, що начальники Східного (СВО) та Західного (ЗВО) військових округів РФ втратили командування.

Зокрема, генерал-полковника Олександра Чайку звільнили з посади командувача СВО в травні 2022 року. А генерал-полковник Олександр Журавльов, який командував ЗВО з 2018 року, був відсутній на дні військово-морського флоту РФ у Санкт-Петербурзі 31 липня. Тоді в розвідці Британії припустили, що його на цій посаді замінив генерал-лейтенант Володимир Кочетков.

Натомість розслідувачі InformNapalm пишуть, що новим командувачем ЗВО став генерал-лейтенант Роман Борисович Бердніков.

Принаймні такі дані містяться в інформації про федеральну казенну установу "Об'єднане стратегічне командування Західного військового округу" на порталі rusprofile. Там Бердніков значиться керівником із 28 вересня 2022 року.

Що відомо про жорстокого генерала Журавльова

Нагадаємо, що армія Росії з перших днів війни проти України обстрілювала забороненими касетними боєприпасами місто Харків, знищуючи будинки та вбиваючи мирних жителів. І командував діями окупантів із захоплення міста саме 56-річний генерал-полковник Журавльов, який раніше керував однією з найжорстокіших російських операцій у сирійській війні.

З відкритих джерел відомо, що Олександр Журавльов отримав звання радянського офіцера у 1980-х роках, коли служив у колишній Чехословаччині в складі групи російських військ. Після розпаду СРСР повернувся і спершу служив у танкових частинах.

Тричі відправлявшись до Сирії, він вперше став командувачем російських військ у країні під час свого другого перебування у липні 2016 року. Під його керівництвом військові РФ каталізували штурм східного Алеппо, швидко посилили свої атаки на територію, яку утримували повстанці, і завершили облогу густонаселеного міста. Це призвело до великої кількості загиблих і запуску тактики, яка визначила втручання РФ у Сирії: осадити, морити голодом, бомбардувати і змусити підкоритися.

Із закінченням битви за Алеппо Журавльов залишив штурвал російської армії у Сирії та повернувся до Росії. Йому було присуджено найвищу нагороду – "героя" РФ. У 2017-му він був двічі підвищений на посаді, а потім став командувачем Західного військового округу.

В інтерв'ю росЗМІ Журавльов заявляв, що Сирія "навчила його цінності військової винахідливості", а засвоєні там уроки інтегруються як "органічний компонент" усієї російської військової підготовки.

Провідний юрист із прав людини у юридичній фірмі Payne Hicks Beach Метью Інгам заявив, що генерал-полковник Журавльов мав бути підданий санкціям ще за свої дії в Сирії. На його думку, якби на тому етапі була жорсткіша реакція на воєнні злочини, це могло від початку вплинути на стратегічні розрахунки глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України.

"Кілька днів": У ЗСУ зробили прогноз щодо підготовки нового обстрілу України

четвер, 8 грудень 2022, 0:38

Для підготовки нового масованого ракетного обстрілу українських міст російським окупаційним військам потрібно менше тижня. Про це розповів речник Командування повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі Українського радіо", передають Патріоти України. "У буд...

Без електрики, води та опалення: Кличко заговорив про сценарій "апокаліпсису" в Києві

четвер, 8 грудень 2022, 0:28

У разі продовження нанесення РФ ударів по українській інфраструктурі у Києві не виключений сценарій "апокаліпсису", заявив мер Віталій Кличко, передають Патріоти України. За його словами, жителям Києва немає необхідності евакуюватися зараз, але вони по...