Через підрив Каховської ГЕС на Лівобережжі змило склади ворожої зброї. Течія несе в море боєприпаси й міни з мінних полів

Унаслідок підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС) склади зброї російських загарбників на лівому березі Херсонської області змило водою. Про це заявила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

Вона нагадала, що напередодні руйнування ГЕС окупанти вибудували на Лівобережжі декілька смуг оборони, у тому числі і мінно-вибухові загородження, які складалися з кількох рядів замінувань.

«Серед них облаштовувались і позиції – коли перший повеневий підйом води залив їх бліндажі й окопи – вже тоді вони втратили частину особового складу і зброю. У цій смузі від 5 до 15 км, яку затопило, перебували і їх польові склади боєпостачання. Усе це зараз рознесено по зоні затоплення і може нести небезпеку», – підкреслила Гуменюк.

Скандал із орденом Білого орла не стихає: У Польщі пояснили позицію щодо Зеленського, Муссоліні та Шредера

понеділок, 22 червень 2026, 9:55

"Перші двоє (італійський диктатор Муссоліні та російська імператриця Катерина ІІ) вже давно померли, а Польща не відкликає орден посмертно. А колишній канцлер Німеччини ніколи настільки відкрито не ображав польську націю, як це зробив президент України...

США та Іран домовилися? З'явилися подробиці переговорів щодо Ормузької протоки

понеділок, 22 червень 2026, 9:38

Іран заявив про досягнення домовленостей зі США під час першого раунду переговорів у Швейцарії. За словами речника Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїла Багаї, сторони обговорили створення спеціального механізму для безпечного проходу суден чере...