Чергове порушення Женевської конвенції: Окупанти почали мінувати українські землі протипіхотними мінами "Медальйон"

Російські окупанти почали мінувати територію України протипіхотними мінами ПОМ-3 "Медальйон". Випадки їхнього використання зафіксували на Харківщині. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передають Патріоти України.

Вона зазначає, що військові РФ використовують відповідні міни із сейсмічним датчиком цілі під час дистанційного мінування регіону. Особливість роботи вибухового пристрою у тому, що він зчитує сигнали коливання землі і спрацьовує, коли вони збігаються із людськими кроками. При цьому міна спочатку підіймається на висоту близько півтора метра і завдає максимальних уражень особам, які перебувають поруч.

"Дії окупантів є порушенням Протоколу про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів", – зазначає Денісова.

При цьому ДСНС попереджає українців про небезпеку мін та боєприпасів і надає інструкцію, як їх розпізнати. В разі виявленні вибухонебезпечних пристроїв та снарядів зателефонуйте правоохоронцям.

Навіщо Росія тероризує Україну в повітрі: Генерал-лейтенант назвав цілі регулярних атак РФ

понеділок, 5 червень 2023, 9:33

Російські окупанти мають кілька цілей у повітряній війні проти України - від психологічних до спроб знизити потенціал наступальних дій. Ракетними ударами по цивільній інфраструктурі вони також намагаються виснажити українські ППО, спершу виявивши розта...

"Вигідно лише ЗСУ": Гіркін накинувся на Пригожина за плани запустити "вагнерівців" на Бєлгородщину

понеділок, 5 червень 2023, 9:25

Російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) розкритикував заяву власника ПВК "Вагнер" Євген Пригожина про можливий захід найманців до Бєлгородської області РФ для придушення сил повстанців, передають Патріоти України. Терорист у своєму повідомленні зазн...