Черговий акт агресії: РФ закриває Керченську протоку для іноземних кораблів. Україна рішуче протестує

Росія офіційно оголосила про закриття частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і державних суден інших країн нібито через військові навчання, зазначають Патріоти України.

Керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook поділився текстом попередження, який видало Міноборони РФ. У ньому йдеться, що це обмеження діятиме з 24 квітня до 31 жовтня 2021 року.

Пресслужба Міністерства закордонних справ України 15 квітня відреагувала на дії Кремля. Дипломати висловили рішучий протест і зажадали негайно скасувати незаконне рішення РФ.

Також у МЗС закликали міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора.

Фотокопія попередження Міністерства оборони Росії
Керченська протока на мапі

На сайті відомства підкреслюється, що такі дії Російської Федерації – це чергова спроба з порушенням норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна має права регулювати судноплавство в цих морських акваторіях.

Окрім того, РФ грубо порушує права на свободу судноплавства, гарантованого Конвенцією ООН із морського права. Відповідно до цього міжнародного документа, Росія не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через протоку до портів Азовського моря.

У МЗС вказали на те, що Кремль пішов на посилення ескалації в морі на тлі початого раніше нарощування військової присутності вздовж кордону з Україною на суші.

Так, країна-агресор перекидає військові кораблі з Каспійського моря та підсилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, незважаючи на відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів, зокрема – українських.

"Поведінка російської сторони вказує на відсутність будь-яких намірів із її боку відмовитися від продовження агресії проти України з використанням військових і гібридних методів", – ідеться в повідомленні.

Facebook / Андрій Клименко
Скриншот

НАТО не квапиться зробити крок назустріч Україні: Американський дипломат назвав причину і розповів, чого чекати далі

субота, 15 травень 2021, 23:44

НАТО не квапиться виконувати свою обіцянку про надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в Альянсі, оскільки побоюється спровокувати президента Росії Володимира Путіна. Про це заявив американський дипломат Александр Вершбоу під час Київського б...

"Україна, Європа і США постійно роблять одну й ту саму помилку, коли мова йде про Росію", - Бабченко

субота, 15 травень 2021, 22:59

Захід постійно намагається проаналізувати дії президента Росії Володимира Путіна, зрозуміти його цілі, проте все марно. Військовий журналіст Аркадій Бабченко вважає, що дії Росії на міжнародній арені неможливо раціонально зрозуміти, а завдання президен...