Готовність українців до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок. Українці хочуть миру, але залишаються "червоні лінії", передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС.
Респонденту зачитувався лише один із трьох варіантів. Йому не говорили, чий це план, оскільки "авторство" може суттєво впливати на сприйняття респондентами.
Умовний план США можуть прийняти 29% респондентів (причому переважно респонденти підкреслювати, що цей варіант є важким для них), але більшість - 61% - вважають його категорично неприйнятним.
Помітно більшу прихильність викликає спільний план Європи і України. Так, у цьому випадку 51% українців хоч і без ентузіазму, але можуть підтримати його. Вважають спільний план Європи і України зовсім неприйнятним - 40%.
Абсолютна більшість українців (82%) категорично відкидає план Росії. Лише 10% респондентів можуть погодитися на вимоги Росії.
Умовний план США:
Умовний план Європи і України:
Умовний план Росії:
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, за останні декілька днів значно інтенсифікувався шлях дипломатичних перемовин і ми бачимо пропозиції та контрпропозиції від різних сторін
Разом з цим принциповим моментом є те, що готовність до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок.
"Абсолютна більшість українців категорично відкидають вимоги Росії, тобто українці хочуть миру, але не миру на будь-яких умовах. При цьому українці зберігають гнучкість і готові піти навіть на складні компроміси, але знову-таки - лише з дотриманням червоних ліній", - додав він.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки упродовж 2-12 травня 2025 року було опитано 1010 респондентів.
Тбіліський міський суд відправив під варту колишнього міністра оборони Грузії у 2004–2006 роках Іраклі Окруашвілі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на грузинську «Радіо Свободу». Окруашвілі звинуватили у невиконанні вимоги тимчасової с...
У 2024 році Заслужений юрист України Михайло Теплюк отримав найвищу зарплату серед працівників парламенту – 3,2 млн грн (тут і далі зарплати вказуються без відрахування податку та військового збору). Він обіймає посаду заступника керівника Апарату Верх...