Корабель США USS Monterey сьогодні, 19 березня, увійшов у Чорне море для проведення операції по забезпеченню безпеки в регіоні. Про це в Twitter повідомляє Шостий флот США, зазначають Патріоти України.
Кораблі ВМС США і літаки регулярно діють в Чорному морі в підтримку наших союзників по НАТО і партнерів ", - йдеться в повідомленні американських ВМС.
Російські ЗМІ повідомили, що РФ вивела на завдання в морі всі шість підводних човнів Чорноморського флоту.
Як повідомили ВМС США, USS Monterey буде діяти в Чорному морі разом з союзниками по НАТО і партнерами в захист свободи, економічного процвітання і для того, щоб моря залишалися вільними і відкритими.
З 19 по 29 березня в Чорному морі планується проведення навчань НАТО Sea Shield 2021, в яких візьмуть участь понад 2000 військових з 8 країн, 18 бойових кораблів і 10 літаків. Організовує навчання ВМС Румунії.
На озброєнні крейсерів типу Ticonderoga за потреби розміщується до 122 керованих ракет, саме USS Monterey (CG 61) брав участь у завданні ракетного удару в 2018 році по Сирії.
Попередні візити ракетних крейсерів США до Чорного моря відбулись 2015 та 2017 роках, тоді з 4 по 21 березня 2015 року у Чорному морі перебував ракетний крейсер США USS Vicksburg (CG 69), а у липні 2017 року – USS Hue City (CG 66).
Крейсери типу Ticonderoga першими отримали систему Aegis і, попри вік, активно модернізуються.
Повна водотоннажність крейсера цього типу становить 9800 т, довжина – 173 м, швидкість ходу – до 32 вузлів, екіпаж – 387 осіб.
Всього було побудовано 27 крейсерів типу Ticonderoga, 22 з яких залишаються в строю. При цьому 11 з них планувалося вивести в резерв ще у 2015 році, але згідно з новим планом розвитку ВМФ США було прийнято рішення провести модернізацію морально застарілих крейсерів, що дозволить збільшити термін їх служби з 30 до 45 років.
Перші розробки нових ударних крейсерів CGSN з ядерною силовою установкою відносяться до 1973/74 років.
Їхнє прийняття до складу флоту планували на 1983 рік та мали б розробити на базі крейсерів класу Virginia, але проєкт скасували через невідповідність заплановано озброєння крейсерів, їхніх бойових можливостей і їхньої вартості.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...