"Чітка стратегія": Захід чекає, коли Україна та Росія виснажаться і погодяться на нічию

Поточна стратегія країн НАТО стосовно війни в Україні спрямована на те, аби ані Київ, ані Москва не здобули рішучої перемоги. Таку думку висловив професор Інституту економічних наук Польської академії наук Адам Ліповський.

Він зауважує, що Захід досі не надав Україні достатньо зброї, аби українці могли остаточно відбити російську агресію та відновити свою територіальну цілісність у кордонах 1991 року. До того ж західні санкції теж виявилися "дірявими". На думку аналітика, така позиція Заходу "фактично толерує воєнні злочини Росії в Україні".

Ліповський називає чотири причини цього. Перші три з них очевидні і називалися вже багатьма:

  • військова неготовність країн НАТО навіть до опосередкованого протистояння агресії такого масштабу;
  • західні демократичні уряди мають враховувати пацифістські настрої значної частини виборців та інколи антиукраїнські настрої деяких партій, що входять до правлячих коаліцій;
  • статут НАТО передбачає максимальну підтримку лише країн-членів, а Україна цій умові не відповідає.

Разом з тим аналітик наводить власну четверту причину того, чому Захід не бажає рішуче забезпечити перемогу України. Ліповський вважає, що ця причина, можливо, є головною з усіх.

"Ця причина носить геополітичний характер, оскільки вона пов’язана з можливими наслідками. Ці наслідки можуть бути: падіння режиму Путіна та його заміна ще більш непередбачуваним і тому небезпечнішим диктатором, або розпад його державної структури, що занурить Росію в хаос. В обох випадках це може створити загрозу захоплення безвідповідальними силами російського ядерного арсеналу з важко передбачуваними негативними наслідками, включаючи ризик спалаху глобального конфлікту", – пише аналітик.

Ліповський зазначає, що настання цих наслідків навряд чи є неминучим, але вірогідним. І саме цих наслідків Захід намагається уникнути.

"За логікою стратегія цих країн у такому випадку ґрунтується на офіційно негласній аксіомі про те, що запобігання руйнуванню державного устрою Росії має вищий геополітичний пріоритет, ніж повернення України до кордонів 2014 року", – пише аналітик.

Разом з тим, на думку Ліповського, Захід так само не може допустити повної перемоги Росії, адже це створить пряму військову загрозу вже для НАТО. Тож нинішня стратегія країн НАТО неминуче призводить до затягування війни із поступовим ослабленням обох сторін.

"Тому чітко проглядається загальна стратегія країн НАТО щодо обох вищезазначених варіантів припинення війни. Йдеться про недопущення перемоги як Росії, так і (на жаль) України. Кожен із цих двох варіантів, на думку цих країн, становить геополітичну загрозу", – пише аналітик.

На його думку, Захід домагається того, аби у підсумку Росія та Україна прийшли до перемир’я за "корейським сценарієм".

Росіяни вирішили відправляти дітей відпочивати в КНДР, бо там "хороші умови"

понеділок, 1 липень 2024, 8:49

Цього року російські діти вирушать на літній "відпочинок" у КНДР у так званий "аналог "Артека"". Про це повідомляє російське пропагандистське агентство "РИА Новости" з посиланням на голову правління "Движения первых" Григорія Гурова, передають Патріоти...

"Україна буде змушена шукати альтернативний шлях": Якщо в найближчі рік-два не буде запрошення в НАТО, ця можливість закриється назавжди, - Чалий

понеділок, 1 липень 2024, 8:30

Голова правління Українського кризового медіацентру, надзвичайний і повноважний посол України у США у 2015−2019 роках Валерій Чалий в інтерв'ю Radio NV висловив переконання, що якщо Україна не отримає запрошення в НАТО у найближчий рік чи два, можливіс...