Чоловіки втекли або ховаються: Після оголошення мобілізації Москва перетворилася на місто жінок, - The New York Times

Протягом останніх тижнів російська столиця Москва перетворилася на місто жінок, а в ресторанах, магазинах і барбершопах чоловіків практично не зустріти – вони або вирушили на війну в Україну, або ховаються від мобілізації. Про це повідомляє The New York Times, передають Патріоти України.

Як пише видання, по п'ятницях в барбершопі Chop-Chop, який знаходиться у середмісті Москви, завжди багато людей, але напередодні останніх вихідних було зайнято лише одне з чотирьох крісел. "Близько половини наших клієнтів поїхали", – зауважила менеджерка закладу Ольга.

Примітно, що багато чоловіків тримаються подалі від вулиць, побоюючись отримати повістку про призов до армії. Ольга розповідає, що дорогою на роботу бачила, як на кожному з чотирьох виходів із метро перевіряли документи. Вона зазначила, що її хлопець, який працював перукарем у салоні, теж поїхав з країни.

Видання також наголошує на тому, що істотно порідшали лави столичної інтелігенції, у якої, як правило, водяться гроші та є закордонні паспорти. Деякі постійні відвідувачі ресторанів, престижних магазинів і салонів покинули Москву, ще коли почалося вторгнення в Україну. Проте багато чоловіків були або призвані до армії протягом останнього часу, або ховаються, сподіваючись уникнути призову, або виїхали за кордон.

Якщо говорити про масштаби всієї Росії, то йдеться про сотні тисяч чоловіків. Щонайменше 200 тисяч людей втекли до сусіднього Казахстану, куди росіяни можуть в'їжджати без паспорта. Десятки тисяч інших громадян РФ тікали до Грузії, Вірменії, Азербайджану, Ізраїлю, Аргентини та Західної Європи.

"Я відчуваю, що тепер ми – країна жінок. Я шукала друзів-чоловіків, аби вони допомогли мені пересунути меблі, але зрозуміла, що майже всі вони поїхали", – сказала NYT 33-річна фотографка Станіслава.


Точно в ціль: Дрон прицільно атакував БМП окупантів, яка рухалась на швидкості (відео)

понеділок, 2 жовтень 2023, 13:22

Бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади прицільно влучили дроном-камікадзе в російську БМП-3, яка рухалася на повному ходу. Про це повідомила пресслужба бригади, передають Патріоти України. "Процес і результат ураження видно з дво...

Аналітики з'ясували, хто може очолити ПВК "Вагнер" після смерті Пригожина

понеділок, 2 жовтень 2023, 12:56

Найманці групи "Вагнера" знаходяться в підвішеному стані. Ведуться серйозні суперечки щодо того, хто очолить приватну військову кампанію після смерті Євгена Пригожина, передають Патріоти України. Аналітики Інституту вивчення війни нагадали, що президе...