Чому "кінець епохи бідності" змінює доба зубожіння: "Судова реформа вже два роки заблокована Зеленським", − Княжицький

"Вищу кваліфікаційну комісію суддів заблоковано, суди не працюють, влада в неконституційний і незаконний спосіб через рішення РНБО сама вирішує, хто винен у чомусь, а хто – ні". Про це йдеться у спецтемі про судову реформу в програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", повідомляють Патріоти України.

За словами Миколи Княжицького, влада Зеленського розпустила ВККС, а саме завдяки цій комісії було створено новий Верховний Суд. Тоді вперше членами суду, крім суддів, стали адвокати й науковці. Окрім цього, був високий конкурс: із 300 кандидатів обрали лише 120.

Натомість зараз ВККС не працює уже два роки. На 2020 рік із 674 судів повний штат мають лише 103 суди. У вересні 2021 року припиняються суддівські повноваження ще у 190 суддів, а вже зараз у вітчизняних судах є близько 2500 вакансій і ще 1700 суддів готуються залишити свої посади.

Микола Княжицький переконаний, що робота суддівської комісії має бути постійною. Адже, щоб призначити суддю потрібно проводити конкурси, спеціальні перевірки, атестації. Майже 2 роки влада цю роботу блокує.

"Судова система на межі колапсу. Для того, щоб відновити роботу, Верховна Рада прийняла законопроєкт про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів та деяких законів щодо відновлення роботи ВККС. Згідно з таким законом, вирішальним у формуванні комісії з відбору членів ВККС був голос міжнародних експертів. Тобто так, як це відбувалося під час виборів суддів Вищого антикорупційного суду. Тобто для прийняття рішень комісії потрібно 4 голоси: 2 від міжнародних експертів, інші 2 – від представників ради суддів. Проте Зеленський наклав вето на цей закон. Він пропонує, щоб голоси міжнародних експертів не були обов’язковими. А поки комісію заблоковано, суди не працюють, влада в абсолютно неконституційний і незаконний спосіб через рішення РНБО сама вирішує, хто винен в чомусь, а хто – ні", − підсумував Княжицький.

Джерело: Еспресо.ТV

Памперси та синтезатор для Зеленського: Гончаренко і Лерос позмагалися у дотепності в Раді

п’ятниця, 3 грудень 2021, 17:25

На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради віце-спікеру парламенту Олені Кондратюк довелося зачитувати депутатські запити від Гео Лероса та Олексія Гончаренка, які вирішили "підколоти" президента України, передають Патріоти України. Так, колишній член...

З архіву ПУ. "Думаете, это - уже п....ц? Вовсе нет": Кошкіна відреагувала на проросійський реванш в Україні та дії ОПЗЖ

п’ятниця, 3 грудень 2021, 17:00

"ОПЗЖ" силами ДБР починає проросійський реванш проти Євромайдану. Відома українська журналістка Соня Кошкіна з обуренням повідомила новину про те, що ДБР в п'яту річницю Революції Гідності зареєструвала справу про "державний переворот" від заявника Рен...