Чому Путіну невигідно просто "прибрати" Лукашенка: Білоруський опозиціонер пояснив нюанс

Президент Росії Володимир Путін хотів би прибрати самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка, проте він боїться робити це відкрито. Йому більш вигідно, аби це виглядало як переворот всередині країни, влаштований силовиками та політиками, передають Патріоти України.

Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю" висловив білоруський опозиціонер Анатолій Лебедько. На його думку, відкрита заміна Кремлем влади в Білорусі може означати для Росії відкриття нового фронту.

"Чи готовий до цього Путін, сказати складно. Для нього, звичайно, краще знайти інші шляхи. Наприклад, щоб оточення Лукашенка просто скрутило йому голову. Тоді формально згідно зі змінами, які Лукашенко вніс до конституції у лютому, влада переходить до колективного радбезу. А там уже є проросійські люди, силовики, генерали, через яких можна було б впливати", – зазначив опозиціонер.

Лебедько вважає, що Москва хотіла б бачити на посту президента РБ повністю залежну від Росії людини, яка б виконувала усі накази Кремля.

"Але це не так просто вирішити, бо ситуація може перетворитися на білоруський фронт. Люди можуть вийти на вулицю, і ситуація стане неконтрольованою", – пояснив він.

За словами опозиціонера, президент РБ усвідомлює цю загрозу, тому намагається стежити за своїм оточенням"Лукашенко, хоч і хворий на владу, але не дурень. Я думаю, що останнім часом він перетрусив силові структури і видалив відверто проросійських", – підсумував Лебедько.

Україна має зробити все, щоб до літа повернути Крим, - Буданов

вівторок, 31 січень 2023, 15:34

Начальник ГУР МО Кирило Буданов в інтерв'ю Washington Post заявив, що Україна має зробити все для того, щоб повернути тимчасово окупований Крим до літа. При цьому на запитання, чи вважає він, що введення українських військ до окупованого Криму спонукат...

Росія почала кидати в бої на Бахмутському напрямку десантників: Захисник України розповів про зміну тактики ворога

вівторок, 31 січень 2023, 15:28

Ситуація на Бахмутському напрямку загострилася, там окупанти змінили тактику наступу. Крім того, що вони вирішили відрізати Бахмут від шляхів постачання та пробиратися до нього з флангів, у міські бої почали кидати десантників із регулярної російської ...