"Чому цього не було?": Костенко розповів про дискусії в Раді щодо демобілізації

Однією з найбільш чутливих тем в українському суспільстві залишається питання демобілізації військових. Верховна Рада України 11 квітня схвалила у другому читанні закон про мобілізацію, однак через оперативну ситуацію на фронті із нього вилучили правку про демобілізацію, передають Патріоти України.

Відтак було прийнято рішення, що уряд має розробити окремий законопроєкт, що регулюватиме питання звільнення військовослужбовців. Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів в інтерв'ю Radio NV про активні дискусії в Раді щодо демобілізації.

Він наголосив, що військові, які з початку повномасштабної війни знаходяться на фронті, хочуть знати конкретні терміни скільки ще їм потрібно буде воювати, і коли їм на заміну прийдуть інші. І держава має врегулювати це питання.

"І це питання, на які треба давати відповідь. На які реально цей законопроєкт не дає відповіді у своєму тексті, але які треба пояснювати. Це питання ми відстоювали. Чому цього не було? Спочатку уряд узагалі подав норму про те, що 36 місяців. Потім, уже коли уряд відкликав законопроєкт, в іншому подав (пропозицію – Ред.), що 36 місяців за рішенням Ставки (верховного головнокомандувача – Ред.)", – розповів Костенко.

Він зазначив, що також виникало дуже багато питань до законотворчості та правил написання законопроєктів.

"Написали "за рішенням Ставки", а про питання – хто така Ставка і чи має вона прийняти таке рішення – ніхто не подумав. Про це вже довелося думати нардепам. Це питання дискутувалося, мабуть, на комітеті воно було одним із важливих. Ми його відкладали, бо розуміли, потрібен буде окремий підхід до нього, коли вже буде збалансований законопроєкт", – розповів нардеп.

За словами Костенко, згідно з прогнозами військового керівництва та Міноборони, якщо демобілізацію провести зараз ситуація на полі бою буде далеко невтішною. Тому було прийнято рішення зняти цю норму щодо демобілізації, адже спочатку треба забезпечити потреби в мобілізаційному ресурсі.

"До нас приходили представники Міноборони на рівні заступників, головком і начальник Генштабу. Показували цифри, які чітко відображають, що буде, якщо зараз буде демобілізація. Це не виправдовує відсутність демобілізації, це факт, який я вам розповідаю. (Прогнози – Ред.) невтішні. Ми пропрацьовували різні версії, наприклад, 36 місяців, покине лави Сил оборони (стільки людей – Ред.), при тому, що в нас зараз такий прихід мобілізаційного ресурсу. Потім 36/12 — така цифра, 36/18 — така. Оскільки в нас велика кількість людей бере участь у бойових діях, ця цифра з місяцями також постійно росте", – додав Костенко.

Рейтинги не суттєво: "Якщо не буде телемарафону, то виникне медіахаос", - радник Єрмака Лещенко вимагає СБУ розібратись з критиками медіапроекту ОП

вівторок, 30 квітень 2024, 0:52

Скандальний діяч запевняє, що всі хто критикує інформаційну політику його з Єрмаком медійного дітища або російські запроданці, або корисні ідіоти Кремля. Радник глави Офісу Президента Сергій Лещенко, екс-нардеп та ситуативний залізничник запевняє, що б...

Бронетехніка та боєприпаси: Німеччина передала нову партію військової допомоги ЗСУ

вівторок, 30 квітень 2024, 0:15

Німеччина відзвітувала щодо нового пакета військової допомоги для України, до якого увійшли додаткові засоби протиповітряної оборони, снаряди й бронетехніка. Про це повідомляється на офіційному сайті німецького уряду в понеділок, 29 квітня. До списку у...