Чому в сусідньому будинку світло горить, а у вас ні: Енергетик пояснив, як відбувається відключення

Відключення світла в Україні завжди відбувається цілими лініями - технічної можливості відключити один будинок, а інший залишити у диспетчерів немає. На вибір лінії, яку відключатимуть, крім того, скільки потужності вона споживає, впливає кілька факторів, передають Патріоти України.

Насамперед, підключення до неї об'єктів критичної інфраструктури, розповів провідний інженер енергопостачальної компанії Ігор Лубківський. Такими є:

  • котельні;
  • лікарні;
  • станції швидкої допомоги;
  • пожежні частини;
  • насосні станції.

А ось водоканали до цього списку потрапляють не завжди. Причина – вони надто енерговитратні. "Якщо диспетчер не має іншого виходу, то водоканал теж може потрапити під роздачу. Один насос має потужність 150-200 кВт – це як один житловий будинок. А насосів там не один і не два, – пояснив Лубківський.

Ще одним критерієм для відключення є швидкість і доступність – відключають насамперед ті лінії, де телеуправління (управління за допомогою радіосигналу або оптоволоконної лінії) є і де лінія ще не дуже стара. Адже в іншому випадку може вийти так, що для увімкнення дистанційно відключеної лінії потрібно буде відправляти бригаду робітників.

"Тобто тут більше пощастило тим, хто живе на більш старих лініях, на які не встигли завести телеуправління. Якщо, звичайно, така лінія сама по собі не згорить від старості або її не відключать разом з іншими лініями шляхом відключення тієї високовольтної лінії, до якої вона приєднана", – констатував експерт.

Оточення Харкова можливе? Військовий експерт відповів, чи вдасться ворогові захопити місто

субота, 18 травень 2024, 9:05

Російські окупанти не мають достатньо сил для прориву до Харкова через Вовчанськ, Куп'янськ або з напрямку Луганщини. Про це сказав генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж в ефірі телеканалу "Еспрес...

Імперські амбіції не гаснуть: Більшість жителів Росії за припинення війни, але не згодні повернути захоплене

субота, 18 травень 2024, 8:45

Абсолютна більшість жителів Росії підтримують війну з Україною. Вони схвалили б рішення Володимира Путіна припинити її за умови, що захоплені території не повернуть. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані опитування "Левада-Центру". З вер...