Чорнобиль, що застиг у часі: Як наразі виглядає станція, що мала попереджати СРСР про напад НАТО

У Чорнобильській зоні відчуження розташований комплекс загоризонтної радіолокаційної станції "Дуга", яка відома під назвою військове містечко "Чорнобиль-2". Це гігантські антени, в СРСР призначалися для спостереження за запусками ракет імовірного противника.

"Наземні споруди комплексу, які складаються з двох блоків антен, мають висоту 150 м і 100 м. Ми вивчили всі підземні й закриті споруди комплексу, зокрема знайшли центральний зал оперативного управління "Дугою" із залишками документів і комп'ютерних систем", - пише блогер Максим Мирович.

Комплекс споруд "Дуги" зведений 1975 року. До середини 1980-х це був надсекретний об'єкт. Зупинений комплекс через аварію 1986 року.

Антени радара побудовані за принципом фазованої антенної решітки. Низькочастотна антена вища, вона сягає приблизно 150 м, а завдовжки - понад 400 м. Високочастотна антена нижча, заввишки в 100 м.

Під час запускання ракет "імовірним противником" відбувалися зміни в іоносфері. Сигнали, які поступали з іоносфери, мали схоплювати антени. Вони є приймальними. А передавальна антена перебувала в Чернігівській області у вигляді комплексу "Любеч-1", який працював в одному комплексі з "Дугою".

На території ЗГРЛС "Дуга" відразу за парканом першого охоронного периметра є занедбані споруди великої військової частини. Також тут розташована велика котельня з високим димарем, яка колись обігрівала весь комплекс.

На території антен можна знайти дискету, завдяки якій програмували колись суперпотужні комп'ютери комплексу.

Також там є район наземних споруд, де містилося обладнання для обслуговування "Дуги". Це чималий комплекс, складається з кількох багатоповерхових будинків. Усередині розташовані як технічні, так і приміщення для навчання солдатів, офіцерські кімнати тощо.

Найближче до "Дуги" розташовані транспортні коридори, які з'єднували між собою різні споруди комплексу. Завдяки їм на "Дугу" постачали обладнання. Вони ведуть у технічні приміщення з комп'ютерами й іншою технікою.

Під місцями розкритими панелями фальш-підлоги можна виявити, що в підземному поверсі споруди є кабельні траси. За допомогою прокладених там кабелів антени "Дуги" зв'язувалися з керівниками комп'ютерів. Кабельні траси містилися на оцинкованих модульних полицях.

У будівлі знайшли відчинений сейф із документи, які колись вважалися цілком таємними. Наприклад, маршрутизацію кабельних трас "Дуги".

На території є зал оперативного управління всім комплексом. Він у поганому стані, але є типовим залом для управління подібними комплексами.

Усередині комплексу також є навчальна частина. У ній солдатам пояснювали принцип заобрійної локації та пристрій антен.

На околиці військового містечка "Чорнобиль-2" збереглася покинута пожежна частина. У ній розташований величезний макет "Дуги".

Макет наочно демонструє, що антени - це лише частина величезного військового комплексу, до якого входив також "ВНЗ Круг" і деякі інші військові об'єкти, пов'язані з інфраструктурою військової частини "Чорнобиль-2".

З архіву ПУ. "Ніхто не втік": Українські військові на Донбасі знищили мінометну позицію та будинок з окупантами (відео)

четвер, 24 червень 2021, 16:00

Розвідка встановила точне місцезнаходження позиції ворога, після чого її було знищено. Українські військові показали, як знищили в районі проведення Операції об'єднаних сил мінометну позицію терористів та будівлю, у якій перебував ворог. Відповідне від...

ЄС ввів секторальні санкції проти Білорусі: Лукашенко не виключив введення воєнного стану

четвер, 24 червень 2021, 15:48

Після того, як в Євросоюзі затвердили індивідуальні санкції щодо юридичних та фізичних осіб Білорусі, прийнято рішення і про секторальних санкції. Про це повідомляє брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Ріхард Йозвяк, передають Патріоти України. ...