​Чоробиль-2 на окупованому Донбасі: Радіоактивна вода в сумнозвісній шахті Єнакієвого заражає навколишні водойми - ОБСЄ б'є на сполох

Російська Федерація здійснила черговий злочин проти цивільного населення. Під вивіскою "молодої республіки" здійснила радіоактивне зараження окупованого Донбасу, з наслідками чого врешті-решт доведеться розбиратися Україні.

Через затоплення об'єкту, де у 1979 році провели підземне ядерне випробування, низькорадіоактивну воду зафіксували за 5 км від колишньої шахти "Юнком" у м. Юнокомунарівськ (зараз Бунге) Єнакіївської міськради, тимчасово окупованому Російською Федерацією, зазначають Патріоти України.

Як повідомляє Спеціальна моніторингова місія Міжнародної спільноти з прав людини у Facebook, наразі є підтверджені дані про повне затоплення об'єкта "Кліваж" станом на 01.03.2020 р.

"Сумарна концентрація радіонуклідів у водоносних горизонтах прилеглої території, при заборі на відстані 5 км від об'єкту склала 20-34 * 10^3 Бк/кг", — йдеться в повідомленні.

Це означає, що низькорадіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води.

З огляду на відсутність прямого доступу до моніторингу ситуації з об'єктом "Кліваж" на окупованій території тільки місія лише зараз отримала неспростовні докази того, що повне затоплення цього об'єкта відбулося в березні поточного року.

"Відповідно до Конвенції ООН 1948 року відповідальність за окуповані території несе окупант і тому питання об'єкта "Кліваж", який знаходиться на непідконтрольній Україні території було доручено робочій групі зі складу фахівців АТ "ВНІМПІпроекттехнологія" (структура "Росатома"), проєктного інституту "Шахтопроєкт" і ФГБУ "Гідроспецгеологія" з Росії. Дані щодо об'єкта "Кліваж" від окупаційної влади зараз недоступні, тому інформація про стан радаціонного забруднення надходить тільки через неофіційні канали з окупованих територій і з вимірів, які проводяться незалежними експертами", — наголосили в організації.

Зупинити агресію Путіна: Білорусь оголосила термінові збори резервістів на кордоні з Росією

вівторок, 4 серпень 2020, 16:30

Міністерство оборони Білорусі заявило про проведення військових зборів для резервістів у Вітебській області на кордоні з РФ, передають Патріоти України. Прес-секретар Міноборони Наталія Гаврусік заявила, що військові збори у Вітебській області розпочну...

"Фокин меня удивил. Давно я не слышал в своем окружении выражения "народ Донбасса". Складывалось впечатление, что он приехал не с хутора под Киевом, а с оккупированной территории", - Гармаш про переговори в Мінську

вівторок, 4 серпень 2020, 16:14

"Три часа длилась встреча нашей делегации в Минской ТКГ с Кравчуком. С ним пришел и Витольд Фокин. В каком статусе - непонятно, но из слов Ермака я понял, что ему тоже предлагают войти в ТКГ, однако он еще не принял решения", - пише у своєму блозі Серг...