В Україні нещодавно активно обговорювали можливість надати дозвіл усім військовозобов'язаним чоловікам (18-60 років) виїжджати за кордон під час дії воєнного стану, але за певних умов. У Державній прикордонній службі розповіли, чи плануються якісь зміни до правил перетину кордону, передають Патріоти України.
Начальник відділу паспортної роботи Управління організації прикордонного контролю АДПСУ Валерій Бойко під час пресконференції в “Укрінформі” пояснив, що прикордонна служба не формує державну політику стосовно виїзду громадян у період воєнного стану.
“Усі зміни в 57-му постанову Кабміну вносяться за поданням зацікавлених центральних органів виконавчої влади. Так само, як були внесені такі категорії, як виїзд спортсменів – ініціатором було Міністерство спорту, виїзд працівників морського транспорту – Міністерство інфраструктури тощо. По кожній категорії кожне відомство ініціює ці зміни перед урядом, і уряд ухвалює рішення щодо внесення цих змін”, – розповів Валерій Бойко.
Що стосується глобального дозволу на виїзд усім чоловікам без винятку – це теж компетенція виключно уряду. Наразі вносити зміни до правил перетину кордону не планується.
Від 22 лютого 2022 року до постанови Кабміну було внесено 22 зміни й доповнення. Правилами визначені чіткі категорії громадян, які мають право виїзду та умови.
“До цих категорій були внесені чоловіки, які належать до працівників залізничного транспорту, спортсмени відповідних рівнів і збірних, які належать до складу екіпажів морських суден, авіаційний персонал, а також було надано дозвіл на перетинання державного кордону певним категоріям державних службовців центральних органів виконавчої влади та виконавчих установ різних форм і власності, але виключно у службові відрядження”, – розповів Валерій Бойко.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...