Чи можуть ЗСУ збити або перехопити ракету Х-22: Військовий експерт остаточно розставив всі крапки над "i"

"Дивним чином заява офіційної особи з посадовими повноваженнями щодо складності збиття ракет Х-22 для багатьох виявилася недостатньою. Якось усі різко стали знавцями Х-22 і всі, дружно начитавшись та наслухавшись дуже розумних людей, зайнялися грою в експертів", - пише у своєму блозі військовий та політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, передають Патріоти України. Цитуємо далі:

"Звичайно, з розумним виглядом можна міркувати про багато речей, але наявність розумного вигляду ще не означає, що той, хто зображує це розумом, блищить. Тому, давайте остаточно поставимо всі крапки над "i" в питанні Х-22 в, нами дуже улюбленому, форматі цікавої математики. І почнемо з характеристик Х-22. Ракета Х-22 має наступні дуже важливі для нас ТТХ:

– Швидкість від 3 до 4,5 Махів

– Висота польоту – до 25 км.

Окремо для тих, хто не в курсі: 1 Мах = 1224 км/год.

Тобто максимальна швидкість Х-22 становить 5500 км/год.

Але є один дуже цікавий нюанс. У 1970-х розроблялася модифікація Х-22Б, яка мала максимальну швидкість 6 махів, що вже було гіперзвуком. Нагадаю, що поріг гіперзвуку це 5 махів. Але цю інформацію запам'ятаємо просто для розширення світогляду, цікаво ж!

А тепер по перехопленню. Ті засоби, які є у розпорядженні ППО України і справді не можуть збивати Х-22. Деякі з них не тягнуть цю ракету за висотою, інші за швидкістю перехоплення. Причому перехоплення як за курсом, так і навздогін. Причому з усіх засобів наздогнати не може взагалі ніхто.

Наприклад, С-300, що стоять на озброєнні ВСУ, можуть перехоплювати ціль на швидкостях до 4,5 тис км/год. У ЗРК "Бук" це показник до 3 тис. км/год. ЗРК NASAMS збиває цілі, що летять на швидкостях до 3,5 тис км/год. IRIS-T аналогічно – до 3 Махів.

Тобто з усього вищевикладеного який можна зробити висновок? А висновок простий. Що ті протиповітряні засоби, які є в України на озброєнні, не можуть забезпечити ефективне та беззастережне перехоплення такої цілі як Х-22. Таке може статися лише у винятковому, унікальному випадку. У момент запуску ракети, або пікірування.

Передбачаючи питання, відразу відповім - у разі перехоплення Х-22 вона з височезною ймовірністю детонує в повітрі, оскільки складається цілком і повністю з потужної бойової частини, або паливної системи і 3 тонн дуже токсичного палива, що в разі пошкодження стимулює детонацію всього і вся. А тому дивуюся тому, як у багатьох продовжує превалювати довіра до бабок на лавці, а не до офіційних посадових осіб, уповноважених доносити відповідну інформацію".

"Усе, що ми робимо...": Буданов заінтригував заявою щодо долі Кримського мосту у 2024 році

субота, 13 липень 2024, 16:00

Очільник ГУР Кирило Буданов вважає Кримський міст найбільш зайвою інженерною конструкцією на окупованому росіянами півдні. Він зазначає, що міст несе, зокрема, і сакральний сенс для ворога. Про це Кирило Буданов розповів в інтерв'ю NV, передають Патріо...

Скоро буде "бавовна"? Партизани виявили місце дислокації ГРУ в окупованому Севастополі

субота, 13 липень 2024, 15:40

Партизанський рух "Атеш" зафіксували місце дислокації російського головного розвідувального управління у тимчасово окупованому Севастополі. Про це повідомляє "Атеш", передають Патріоти України. Зазначається, що спочатку увагу партизанів привернула тери...