Чи погодиться Україна на посередництво Китаю в закінченні війни: Резніков назвав умови

Україна готова прийняти Китай як посередника у мирних переговорах щодо закінчення війни лише в тому випадку, якщо Пекін зможе змусити Росію звільнити усі захоплені нею території. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю виданню The Straigts Times, передають Патріоти України.

Він зазначив, що першим сигналом до того, що Росія готова жити в мирному співіснуванні з Україною, має бути повне звільнення українських територій і виведення російських збройних сил:

"Після цього ми будемо вважати, що цей переговірник має вплив на Росію. Якщо ні, вибачте, з якої (причини) ми будемо сидіти і витрачати час?".

Зазначається, що Резніков після зустрічі з китайським міністром оборони Лі Шанфу в кулуарах діалогу Шангрі-Ла в Сінгапурі сказав, що Китай має важелі впливу на Росію, але "його намір просуватися вперед неясний".

"Я вважаю, що Китай (став) старшим братом, а Росія — молодшим братом. Старший брат може переконати молодшого брата припинити цю кровопролитну війну", - зазначив він.

При цьому Резніков додав, що це більше надія, ніж віра.

Водночас Резніков відкинув можливість використання Росією ядерної зброї на полі бою. "Я впевнений, що вони блефують", - сказав він.

Резніков також наголосив, що поразка Росії у війні буде питанням часу

"Я абсолютно впевнений, що ми виграємо цю війну, тому що ми маємо серйозну підтримку з боку інших країн. Ми маємо політичну, економічну та військову підтримку наших друзів. Ми виграємо цю війну", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, як Україна буде поводитися з переможеною Росією, він сказав, що Україна буде домагатися відшкодування за звірства часів війни, притягуватиме до суду військових злочинців і, нарешті, будуватиме майбутнє.

"Ми будемо обговорювати наступну архітектуру безпеки у світі, де Україна матиме реальні гарантії нашої незалежності, нашого суверенітету та процвітання", - сказав міністр оборони.

Росія втрачає вплив: ще один "партнер" відвернувся від Кремля, - Newsweek

субота, 30 вересень 2023, 5:00

Росія втрачає вплив на своїх сусідів через військове вторгнення в Україну. Про це заявив економіст і науковий співробітник програми з Росії та Євразії британського аналітичного центру Chatham House Тімоті Еш, коментуючи слова президента Казахстану Каси...

Погар в Погарі: Слідом за Курщиною удар з повітря по електрооб'єкту зазнала і Брянська область

субота, 30 вересень 2023, 3:25

В Росії, в Брянській області заявили про вибухи та пожежу. Про це у суботу, 30 вересня, пишуть російські ЗМІ. . "Вибух на електропідстанції у селищі Погар Брянської області. Воно знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною", - повідомляють в м...