Чи потрібен Путіну хворий Лукашенко? Клімкін пояснив розрахунок диктатора

Відхід від влади білоруського диктатора Олександра Лукашенка може призвести до руйнування "конструкції", яку кремлівський диктатор Володимир Путін створював протягом багатьох років. Путін не зацікавлений в усуненні від влади чи смерті Лукашенка, оскільки вірить, що може "дотиснути" його в питанні участі у війні проти України, передають Патріоти України.

Водночас хвиля спекуляцій навколо важкої хвороби самопроголошеного президента Білорусі послаблює Лукашенка та його оточення. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив міністр закордонних справ України у 2014–2019 роках Павло Клімкін.

Дипломат зауважив, що про проблеми із здоров’ям у Лукашенка добре знають у Кремлі. Водночас він не став стверджувати, що через це російське керівництво буде намагатися позбутися його. "Чи це фундаментально вплине на стабільність режиму Лукашенка? Це насправді дуже важко сказати", – додав Клімкін.

Він відкинув версію про те, що Путін може планувати зміну влади в Білорусі, щоб без перешкод влаштувати останній похід на Київ – вторгнення в нашу країну з півночі.

"Я думаю, тут справа не в Лукашенку. Якщо Путін критично захоче цього, він буде дотискати його. Але ситуація змінилася. Ми розуміємо, що відбувається на кордоні, ми дуже ретельно стежимо за тим, що відбувається в Білорусі, за тими контингентами, які там є", – наголосив дипломат.

На його думку, відхід Лукашенка від влади на сьогодні вкрай невигідний Путіну. "Я думаю, якщо сьогодні Лукашенко вийде з цієї конструкції, вона може посипатися. І Путін це прекрасно розуміє. Тому не факт, що смерть Лукашенка зараз вигідна Путіну. Мені здається, що статус-кво і можливість дотиснути Лукашенка на перехід до варіанта, який пасує Путіну, – це більш передбачувана і більш класична стратегія для Кремля".

"Путін розуміє, що він втратив Україну, тому не захоче втратити ще й Білорусь. Йому потрібен передбачуваний сценарій. А смерть Лукашенка – це не передбачуваний сценарій", – підсумував дипломат.

HIMARS взяв участь у нараді російських офіцерів під Херсоном - семеро поїхали "вантажем 200" (відео)

вівторок, 26 вересень 2023, 10:59

Декількома днями раніше російські паблики писали, що на території тимчасово окупованої Херсонської області під ударом ЗСУ опинився штабу 7-й дивізії ВДВ, в якому на той час проводилася нарада, передають Патріоти України. А наразі у мережу виклали відео...

"Вперше в історії": У Зеленського розкрили "божевільні" витрати Путіна на війну в Україні

вівторок, 26 вересень 2023, 10:43

У 2024 році російський диктатор Володимир Путін вирішив витратити на армію рекордні 11 трильйонів рублів. Це майже вдвічі більше, ніж 2023 року. Про це написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак у мережі, передають Патріоти України. Він зазначив, щ...