Чи розірве Україна дипломатичні стосунки з РФ

На думку Богдана Яременка, видача паспортів РФ на Донбасі є підготовкою до діалогу з новим президентом України.
Богдан Яременко. Фото: Українська правда.

Видача мешканцям окупованих територій паспортів РФ не є приводом для військового втручання на територію України, сказав в коментарі журналістам дипломат Богдан Яременко, передають Патріоти України.

"Ми і так знали, що Росія це державою-окупантом і згідно з міжнародним правом вона зобов'язана забезпечувати громадян на окупованих нею територіях. Вона зараз фактично це підтвердила, бо до цього вона відмовлялася від того, що окупувала Донбас. Тепер ми можемо вимагати в Росії звільнення окупованих територіях. Це щє один сигнал для міжнародного співтовариства про те, що на справді там відбувається", - говорить Яременко.

Видаючи паспорти українцям, Путін намагається показати свою владу в окупованому регіоні. На думку експерта, видача паспортів є підготовкою до діалогу з новим президентом України. "Це не пов'язано з військовим вторгненням. Анексувати цю територію вона може в будь-який момент: організувати фейковий референдум, зібрати терористичний парламент тощо. Росія намагається показати, що вестиме переговори з позиції сили. Це спроба зробити Зеленського більш говірливим і поступливим", - додає він.

Видача паспортів держави агресора суперечить Мінським домовленостям. За дорученням Петра Порошенка, Україна звернулася до ради безпеки ООН. "Ці дії з боку РФ є підставою для розірвання дипломатичних відносин. В міжнародному співтоваристві видача українцям російських паспортів має стати приводом обговорюванням та сигналів", - підсумував дипломат.

Джерело: Gazeta.ua

"Зради" не заплановано: Пристайко про вибори в ОРДЛО

понеділок, 18 листопад 2019, 15:14

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко хотів би, що Центральна виборча комісія (ЦВК) обговорила і дала рекомендації, як провести законні вибори на території ОРДЛО. "Чим довше ми будемо обговорювати в теорії, а не шукати шляхи, як порахувати ...

З архіву ПУ. Таємна зброя Кремля: У США розказали, як росіяни непомітно вбивали американських дипломатів

понеділок, 18 листопад 2019, 15:00

Нещодавно в американських ЗМІ з'явилися подробиці гучного інциденту на Кубі у 2017 році. Виявляється, проти співробітників посольства США застосували акустичну зброю нового покоління. В серпні 2017-го, представники Державного департаменту США заявили, ...