Журналіст Стів Розенберг побував у російському місті Володимир і поцікавився у місцевих жителів, що вони думають про можливу війну Росії з Україною. Стаття опублікована на сайті Української служби ВВС, зазначають Патріоти України.
“Моя мама народилася в Україні, – каже Андрій. – Я там в армії служив ще за часів СРСР. Росія й Україна – братні народи”.
За словами чоловіка, “Росія повинна мати сферу впливу, – продовжує Андрій. – Це наддержава через свою військову міць. Малі країни можуть обирати, з ким їм об’єднуватись. Але великі країни мають допомогти їм з цим рішенням”.
Багато росіян вірять словам влади: постійному потоку заяв у державних ЗМІ, які звинувачують США, НАТО та Україну у загостренні ситуації, спробі перетворити холодну війну на “гарячу”.
Але у Володимирі на центральному ринку людей більше цікавлять економічні проблеми, зазначає автор статті.
“Ситуація в Україні викликає занепокоєння, як і російська економіка”, – каже пенсіонерка Лідія Іванівна. Їй важко прожити на мізерну пенсію, тому вона продає продукти з власного городу: картоплю, моркву, домашні яйця.
З усіма турботами, які наразі є у росіян (від економічних труднощів до пандемії коронавірусу), журналіст не побачив у них інтересу до подальшої військової ескалації в Україні, не кажучи вже про війну із Заходом.
Але це не означає, що росіяни не вірять у те, що війна може спалахнути. Багато хто вірить, пише Розенберг.
У своїй маленькій квартирці молоде подружжя Айтен і Віктор п’ють чай і діляться своїми поглядами на кризу.
“Я не відчуваю ненависті з боку Заходу, НАТО чи когось іншого”, – каже Айтен.
“Гадаю, це штучно вигадали. Цю лінію просуває російський уряд. Вони хочуть, щоб ми ненавиділи, щоб думали, що є ворог. Має бути ворог, інакше люди зосередяться на своїх проблемах і почнуть виказувати невдоволення. А влада цього не хоче”, – вважає жінка.
Журналіст навів Айтен контраргумент, який іноді можна почути в Росії, – що як велика держава вона повинна мати можливість диктувати умови іншим країнам, а Європа має прислухатися.
“Не думаю, що ця загрозлива політика має бути інструментом у 2022 році, – відповідає вона. – Думати, що люди повинні вас поважати, бо ви погрожуєте їх знищити. Напевно, тут варто змінити риторику, бо ми не в Середньовіччі”.
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...