У той час як більшість українців вірить, що Київ переможе у війні з російськими військами, європейці налаштовані більш скептично. Як повідомляє Politico, про це свідчать дані дослідження Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), опубліковане в середу - за кілька днів до саміту НАТО у Вашингтоні, передають Патріоти України.
Європейців із 14 країн ЄС запитали, яка у них думка щодо війни в Україні. Як з'ясувалося, європейці схильні вірити, що Україна не переможе Росію на полі бою – приблизно від третини до половини опитаних вважають, що війна завершиться врегулюванням шляхом переговорів, а 31% респондентів бачать перемогу Росії ймовірною. З опитаних країн ЄС лише в Естонії думка про перемогу України була переважаючою – 38%.
Однак більшість українців (58%) залишаються впевненими, що їхні війська можуть перемогти, і що вони можуть і надалі розраховувати на підтримку своїх міжнародних союзників. Лише 1% українців вірять, що Росія виграє війну, тоді як 30% бачать врегулювання шляхом переговорів – як найбільш імовірний результат.
Лідери НАТО "навряд чи знайдуть внутрішню підтримку для розгортання військ" серед населення країн-членів. Результати на користь цього коливаються від 4% до 22% у різних країнах.
Щодо витрат на оборону, дані показали, що більшість країн проти збільшення своїх внесків, за винятком Польщі (де 53% підтримують збільшення витрат на оборону), Естонії (45%), Швеції (41%) і Німеччини (40%).
Проте більшість європейців все ще підтримує участь у війні іншими способами – наприклад, надаючи технічну допомогу та збільшуючи постачання зброї та боєприпасів. Лише в Болгарії, Греції та Італії більшість населення – 63%, 54% та 53% відповідно – вважають збільшення поставок боєприпасів та зброї в Україну "поганою ідеєю".
Європейці також розділилися щодо переваг вступу України до ЄС. Країни, які найбільше підтримують – це Португалія, Естонія, Швеція, Іспанія та Польща, а найбільш скептичні – Німеччина, Болгарія, Чехія та Франція.
Серед українців майже дві третини (64%) вважають, що членство в ЄС є таким же вирішальним, як і членство в НАТО, для майбутнього їхньої країни.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...