Чим небезпечні для України іранські ракети - відповідь військового експерта

Ракети Fateh-110 і Zolfaghar, які Іран може продати Російській Федерації, неточні. Їх застосування призведе до жахливих руйнувань цивільної інфраструктури та загибелі людей, передають Патріоти України.

За словами військового експерта Романа Світана, покупка іранських ракет недоцільна, тому що "грізна зброя, що має бойову частину під півтонни", не може виконати завдання на заявленій дальності через неточність.

"Іранські ракети неточні. Але неточне потрапляння може призвести до більш жахливих результатів, зруйнованих житлових будинків. Є кілька тижнів, щоб знайти рішення, як цьому протидіяти", - розповів експерт в інтерв'ю УНІАН.

При цьому він вказав, що іранські ракети летять по балістичній траєкторії, через що їх складно збивати. "Вони йдуть на велику висоту, розганяються, і далі зверху пікірують на ціль. Локатори її не бачать по деяких позиціях. Крилату ракету, як літак - видно здалеку. Балістичну ракету дуже складно помітити. І більшість зенітно-ракетних комплексів у нас для роботи з "літаками", крилатими ракетами. Крім цього, швидкість іранських ракет велика, час підльоту маленький. Є інформація, що у них надзвичайні швидкості близько 3000 кілометрів на годину. 300 кілометрів вона пройде через кілька хвилин. Для порівняння, крилата ракета йде на швидкості 850-900 кілометрів на годину", - пояснив Світан.

Він уточнив, що такі ракети можна перехоплювати за допомогою комплексів SAMP/T і Patriot, але радіус їх роботи становить 40 кілометрів.

"Є системи далекого космічного перехоплення, але вони коштують мільярди доларів. Відреагувати важко, це проблема. Але це не принципово нова проблема. Нічого більше вже наявної небезпеки. Ворог виробляє свої балістичні ракети. І ті ж "Кинджали" і "Іскандери" - краще, ніж Zolfaghar і Fateh-110. Є багато параметрів, за якими вони перевершують іранців", - підсумував експерт.

"Нас це не влаштує": Кремль виключив негайне припинення вогню в Україні

понеділок, 24 лютий 2025, 13:15

Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...