Чиновники Москви та Петербурга закликали керівництво РФ повернутися до "загальновизнаних" кордонів з Україною. В ISW назвали причину "бунту на кораблі"

На думку американських аналітиків, російські офіційні особи, ймовірно, використовують загальне занепокоєння з приводу підриву Каховської ГЕС, щоб висловити незгоду з війною в Україні.

Частина колишніх і нинішніх чиновників Російської Федерації підписали відкритий лист із закликом повернутися до "загальновизнаних" кордонів їхньої країни. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 16 червня.

Як зазначають американські аналітики, як привід для подібного звернення російські посадовці назвали ситуацію, викликану руйнуванням Каховського водосховища в Херсонській області.

Документ, у якому йдеться про довгостроковий вплив руйнування греблі на екосистему планети, охорону здоров'я та економіку, підписали представники місцевої влади Москви, Санкт-Петербурга, а також Московської та Ленінградської областей.

У листі також зазначено, що дії президента РФ Володимира Путіна після 24 лютого минулого року призвели до катастрофічних подій, проте не уточнюється, про що йдеться. Ці наслідки також не згадані як причина для виведення військ з України.

Аналітики припустили, що чиновники, не пов'язані з Кремлем, можливо, використовують занепокоєння суспільства щодо екологічних та гуманітарних наслідків підриву ГЕС, щоб висловити свою думку про війну в Україні, не критикуючи при цьому військових дій.

"Росіяни, які дотримуються антивоєнних настроїв, можуть використовувати руйнування ГЕС для висловлення своєї незгоди з війною в дуже обмеженій формі", — йдеться у звіті.

Росія втрачає ще одного лояліста в Європі: Президент Сербії Вучич на фоні потужних протестів оголосив про свою відставку

неділя, 28 червень 2026, 20:19

Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...

Росіяни вдарили по столичному фармзаводу "Дарниця"

неділя, 28 червень 2026, 20:05

Під час нічної атаки Росії на Київ 28 червня постраждала фармацевтична компанія "Дарниця". Про це повідомила член стратегічної ради "Дарниці" Катерина Загорій, передають Патріоти України. "З міркувань безпеки та до завершення роботи компетентних служб ...