Чисельність військ РФ на кордоні з Україною невдовзі має подвоїтись, - ОПУ

російські війська

Заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець зустрівся з послом Швеції Тобіасом Тибергом та обговорив питання погіршення ситуації на сході України й поблизу її кордонів, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу ОП.


Машовець подякував за підтримку Швецією суверенітету й територіальної цілісності України.

Він привернув увагу до нарощування Росією військових сил вздовж українських кордонів, "у результаті чого їхня чисельність невдовзі має подвоїтись", а також до загострення ситуації в зоні ООС й порушення режиму припинення вогню.

"Якщо Росія відмовиться від пропозицій розумних рішень, то ми і вся міжнародна спільнота чітко побачить, хто винний у дестабілізації ситуації", – зазначив Машовець.

Машовець розповів про небажання РФ виконувати досягнуті домовленості та дотримуватися курсу на мирне врегулювання конфлікту.

"Він запропонував спільно опрацювати дієвий механізм із забезпечення чіткої фіксації фактів порушення режиму "тиші", - йдеться у повідомленні.

Посол Швеції позитивно оцінив зусилля України з врегулювання конфлікту та повернення до режиму припинення вогню.

"Україна дотримується правил міжнародного права і міжнародного гуманітарного права", – наголосив Тиберг.

"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

понеділок, 17 травень 2021, 0:19

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє...

"Нє всьо так адназначна!": Чеський президент заявив, що "склади у Врбетіце підірвали свої"

понеділок, 17 травень 2021, 0:00

"Чеському президенту Земану виявилось замало масових протестів - він знов взявся озвучувати тези "ГРУ РФ не винна". Мовляв, збройні склади у Врбетіце підірвали свої ж, щоб "приховати нестачу боєприпасів", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на ...